fbpx
Політика
В РНБО прокоментували заяви Голомші та Замани щодо введення воєнного стану в Україні

Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони була надана повна копія стенограми засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО) від 28 лютого 2014 року щодо ситуації в Криму.

Про це говориться у заяві прес-служби РНБО, оприлюдненій у суботу, 27 лютого.

“Дата штампу на цьому документі відповідає часу зняття копії. Оригінал стенограми, відповідно до вимог, оформлено і прошито з іншими документами того часу та знаходиться в архіві РНБО”, – підкреслили в РНБО.

Окрім того, в РНБО прокоментували заяви екс-заступника генпрокурора Миколи Голомші та генерала Володимира Замани відносно того, що вони підтримали введення військового стану на засіданні РНБО по Криму.

“Екс-заступник генерального прокурора М. Голомша та генерал В. Замана ніколи не були членами РНБО після перемоги Майдану та не представляли, відповідно, прокуратуру та Міністерство оборони на засіданні РНБО 28 лютого 2014 року. Так, позицію Генеральної прокуратури під час обговорення, на засіданні представляв Генеральний прокурор та член РНБО того часу Олег Махніцький”, – говориться у повідомленні.

Уточнюється, що Замана займав посаду уповноваженого ВРУ у справах Міністерства оборони до 27 лютого 2014 року.

Раніше НВ повідомляло, що на засіданні РНБО 28 лютого 2014 року щодо ситуації в Криму за введення воєнного стану в Україні виступили на той час виконуючий обов’язки президента України Олександр Турчинов, перший заступник генпрокурора Микола Голомша та начальник Генерального штабу Збройних сил України Володимир Замана.

Як відомо, у понеділок, 22 лютого на сайті Ради національної безпеки і оборони була оприлюднена стенограма засідання Радбезу 28 лютого 2014 року, на якому розглядалося питання анексії Криму Росією.

Згідно з документом за введення воєнного стану в зв’язку з початком анексії Криму проголосував лише один член РНБО Олександр Турчинов, який був на той час спікером Верховної Ради, в.о. глави держави.

Як повідомлялося раніше, ЗАСІДАННЯ РНБО ПО КРИМУ: ТУРЧИНОВ БУВ НЕ ЄДИНИМ, ХТО ВИСТУПАВ ЗА ВВЕДЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ В УКРАЇНІ