fbpx
Світ
В Польщі розбили пам’ятник солдатам УПА (фото)

У Підкарпатському воєводстві на сході Польщі вандали розбили одну із двох плит пам’ятника солдатам Української повстанської армії (УПА) і місцевим жителям села Молодичі, повідомляє “Польське радіо”.

На думку голови Союзу українців у Польщі Петра Тими, руйнування пам’ятника в Молодичах – це не “хуліганська витівка, а класична провокація”. Він нагадав, що торік були знищені аналогічні пам’ятники, зокрема, у Радружі, Грущовицях і Вежбиці.

“Всі ці акти вандалізму були записані на відео і їх можна переглянути в Інтернеті, зокрема, на сайті novorossia.today. Також вони підписані представниками націоналістичної організації Oboz Wielkiej Polski (Табір великої Польщі). Я вважаю, що це вчинки, що надихають Росією. Все це робиться в інтересах Росії, що хоче посварити поляків й українців”, – підкреслив Петро Тима.

Читайте також: Вандали вчинили погром у Національному дендропарку “Софіївка”.

Пам’ятник у Молодичах складається із двох плит, одна з яких – на честь солдатів УПА, що загинули в 1945-1947 роках, – була зруйнована. Друга меморіальна таблиця встановлена на честь парафіян церкви в

Молодичах, які трагічно загинули в 1945-1947 роках. Пам’ятник розташований на місці колишнього греко-католицького цвинтаря.

Водночас поліція Підкарпатського воєводства досі не отримала повідомлення про руйнування пам’ятника.

Голова Союзу українців у Польщі зазначив, що питання пам’ятників у Польщі “штучно підживлюється”. Він також підкреслив, що звернеться із цього приводу до міністра внутрішніх справ з листом, у якому вимагатиме “більшої ефективності від поліції”.

УПА

zniszczony pomnik

Джерело.