Політика
Уже з наступного тижня, якщо депутатів не буде на робочому місці під час реєстрації, то їх будуть штрафувати

“Штрафувати” депутатів почнуть з наступного пленарного тижня.

У п’ятницю, 6 травня, голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що з наступного пленарного тижня депутатам зніматимуть зарплату за невідвідування засідань. Про це Парубій сказав під час презентації основних положень змін до Регламенту ВР, передає УНІАН.

Андрій Парубій зазначив, що часто буває складно “переконати депутатів працювати”. При цьому він вважає депутатів “працездатними, відданими та ідейними людьми”. “На жаль, є частина тих, які просто хронічно не відвідують сесію. І від того ми маємо деякі дні просто порожні”, – сказав Парубій.

Скільки чиновники заробляють на оренді державних приміщень Так, з наступного пленарного тижня у депутатів зніматимуть зарплату за пропущені засідання. “Якщо депутат не буде на робочому місці під час реєстрації, заробітна плата просто за той день не буде нараховуватися”, – пояснив спікер. Голова Верховної ради також повідомив, що вже є список депутатів, які найчастіше відсутні на засіданнях. Список підготували фракції та Апарат парламенту.

Крім того, Андрій Парубій розповів про зміну в роботі уряду. Тепер планується проводити три пленарних тижні на місяць, замість двох. Також буде введений окремий День уряду і запроваджена Рада комітетів. “Також логіка буде полягати в тому, щоб збільшити кількість часу, відведеного для роботи в комітетах, відведеного для того, щоб депутати могли повноцінно опрацьовувати законопроекти ще до того, як вони дійдуть до пленарного засідання Верховної Ради”, – зазначив голова ВР. У понеділок з 11.00 до 14.00 відбуватиметься День уряду, а з 16.00 до 18.00 – робота в комітетах тимчасових спеціальних комісій і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (групах).

По вівторках робота залишиться в звичному режимі. З 10.00 до 14.00 проводитиметься ранкове пленарне засідання, з 12.00 до 12.30 – перерва, а з 16.00 до 18.00 – вечірнє засідання.

 Закарпаття після заяви Москаля У середу пропонується з 10.00 до 16.00 проводити роботу в комітетах, тимчасових спеціальних і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (групах), а з 16.00 до 18.00 – засідання Ради комітетів. У четвер робота буде проводитися в такому ж режимі, як і у вівторок. Однак замість півгодинної перерви з 12.00 до 12.30 відбуватиметься оголошення депутатських запитів.

У п’ятницю з 10.00 до 15.00 буде робота в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (групах), а з 15.00 до 16.45 — засідання Погоджувальної ради.

Андрій Парубій пояснив, що Рада комітетів на основі напрацювань комітетів пропонуватиме парламенту порядок денний на наступний пленарний тиждень. “Ця нарада формуватиме попередній план порядку денного на наступний тиждень”, – сказав голова ВР. За словами спікера, уже в п’ятницю Погоджувальна рада оформлюватиме пропозиції Ради комітетів в остаточний проект порядку денного на наступний пленарний тиждень.  Що це означає для споживачів Ввести ці зміни пропонується з наступної сесії, додав Парубій.

За словами Парубія, чимало нововведень стосуються підвищення якості підготовки законопроектів. Передусім передбачається, аби низка комітетів обов’язково проводили необхідний розгляд законопроектів.

“Зокрема, щоб бюджетний комітет обов’язково дав свій висновок на кожен законопроект, бо інколи, особливо перед виборами, вносяться настільки популістські законопроекти, що потім для того, аби їх фінансово забезпечити, необхідно три бюджети Сполучених Штатів Америки, а не України. І для того на кожен законопроект бюджетний комітет повинен надати свій висновок і відповідне матеріально-технічне обґрунтування з метою визначити, яке навантаження на бюджет може нести той чи інший законопроект”, – зазначив спікер ВР.

Також пропонується, щоб законопроекти обов’язково візували євроінтеграційний комітет та з питань боротьби з корупцією. За словами Парубія, законопроект з усіма цими запропонованими змінами був розісланий усім депутатам, щоб провести по ньому дискусії. Голова Верховної Ради вважає, що цей законопроект до сесійної зали необхідно вносити за підписами принаймні більшості голосів фракцій. Законопроект буде зареєстровано і подано до сесійної зали тільки після завершення дискусій. За словами Андрія Парубія, наступними етапами реформування парламенту має стати реформування апарату і кількості комітетів, їхньої відповідності міністерствам, а також планується опрацювання неформального етичного кодексу народного депутата.

Читайте також: Скільки обходиться в Україні звільнення під заставу(Інфографіка)

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook