fbpx
Світ
Уцієї мумії є своя таємниця, яка шокує кожного, хто зважиться на неї поглянути (відео)

Личко малятка Розалії Ломбардо, яке подібне на янгола заворожує красою. Пухкі губки, ніжні щічки і закриті очі – такою вона залишається вже майже сторіччя. Тіло дворічної Розалії було забальзамоване за спеціальною технологією, і сьогодні «Спляча красуня» вважається найбільш добре збереглася мумією в світі. Однак у цій мумії є своя таємниця, яка шокує кожного, хто зважиться на неї поглянути.

Малятку Розалії було всього два роки, коли вона померла від пневмонії в 1920 році. Невтішний батько, не знаючи, як пережити біль втрати, звернувся за допомогою до відомого Бальзамувальник і таксидермістові Альфреду Салафія з проханням зберегти тіло ангелоподобного дитини. Спеціаліст впорався з поставленим завданням відмінно: ціле століття тіло крихти пролежало в похоронних катакомбах в Палермо (Італія). Тіло дівчинки виглядало чудово, здавалося, вона заснула ненадовго і ось-ось прокинеться. Пухкі щічки, святкове зачіски з бантом – Розалія виглядала як жива.

 

Коли вчені виявили муміфіковане тіло Розалії, дали їй ім’я «Сплячої красуні». Освітивши тіло рентгенівськими променями, були вражені: внутрішні органи збереглися нетлінними. Сьогодні тіло Розалії Ломбардо вважається однією з найбільш добре збережених мумій і світі.


Є у мумії Розалії і своя загадка: відвідувачі, які приходять з екскурсією в катакомби, запевняють, що можна помітити, як дитина відкриває блакитні очі. Побачене викликає страх у туристів. За однією з версій, ефект «підморгування» відбувається через зміни температури всередині склепу, шкіра повік зживається, відкриваючи зіниці. Однак доглядач виставки Даріо Пьомбіно-Маскали вважає, що підморгують очі – оптична ілюзія. У міру того, як сонце освітлює катакомби, промені так лягають на обличчя дівчинки, що очі виглядають прочиненими. Протягом дня таке явище можна спостерігати кілька разів. Розгадку Даріо знайшов в 2009 році, коли працівники музею перемістили труну дівчинки, і стало зрозуміло, що повіки відкриті.

Читайте  також: Хрест на моїй шиї – не прояв віри. Чому я ношу його?

Цікаво й те, Даріо відшукав родичів талановитого бальзамувальника, і у них збереглися документи з докладним описом процедури бальзамування тіла. Замість того, щоб видалити всі внутрішні органи, Альфред Салафія зробив прокол в тілі і поступово вводив один за іншим речовини, які забезпечили ідеальну збереження тіла з плином часу. Формалін вбив бактерії, гліцерин був використаний, щоб запобігти висиханню тіла, саліцилова кислота використовувалася як протигрибковий засіб. Крім того, Салафія використовував хлорид цинку, щоб тіло закам’яніло, і в подальшому не було провалів в області щік і носової порожнини.

Джерело.

Related Post

facebook