fbpx
Політика
Уряд хоче скасувати заборону на експорт лісу

Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді скасувати мораторій на експорт деревини і ввести її продаж через аукціони. Відповідний урядовий законопроект №4286 зареєстрували в парламенті 22 березня.

Зокрема, пропонується скасувати прийнятий в минулому році 10-річний мораторій на експорт необробленої деревини. Урядовці пояснюють це тим, що він «суперечить зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також умов надання Україні міжнародної макрофінансової допомоги».

Разом з відміною мораторію, Кабмін пропонує прийняти заходи для боротьби з тіньовим обігом деревини шляхом введення продажу на аукціонах необроблених лісоматеріалів підприємствами-лісокористувачами.

Згідно законопроекту, спочатку деревина на аукціонах буде пропонуватися компаніям-резидентам України, а потім, непродані обсяги – компаніям-нерезидентам.

Нагадаємо, у минулому році Верховна Рада ухвалила закон, яким на 10 років заборонила експорт необробленої деревини. Заборона на експорт лісоматеріалів деревних порід (крім сосни) ввели з 1 листопада 2015 року, а на сосну — з 1 січня 2017 року.

Читайте також: Із Прикарпаття ліс вивозять вагонами (фотофакт).

Джерело.