fbpx
Політика
Українцям ускладнили правила виїзду на заробітки в Польщу

У зв’язку з тим, що з жовтня 2016 року Євросоюз запроваджує нові правила щодо працевлаштування для іноземців, за якими потрібно буде отримувати офіційний дозвіл на роботу в місцевому Мінпраці, для українців ускладниться можливість їздити на сезонні заробітки в Польщу. Про це повідомляють “Вести“.

Зараз досить запрошення від роботодавця. Спрощені правила для українців і жителів ще п’яти країн колишнього СРСР діють майже дев’ять років. Серед іноземних робітників у Польщі найбільше українців – близько півмільйона.

Тільки торік, за даними польського Мінпраці, у країну приїхали 700 тисяч працівників з України, що вдвічі більше, ніж у попередньому році. Наші трудяги наповнили польський бюджет приблизно на 2 млрд євро. За робочою візою українці можуть трудитися в Польщі не більше ніж шість місяців за рік. В основному наші співвітчизники їдуть до західних сусідів на сезонні роботи – збирають ягоди-фрукти.

Нововведення не сподобалося як самим заробітчанам, так і польським роботодавцям. “Нам не вистачає робочих рук. А українці дуже працьовиті й відповідальні”, – сказав нам керівник Союзу підприємців і роботодавців Польщі Цезар Казмерчак.

Тим часом підприємці збираються обійти обмеження ЄС і домагатися видання посвідки на проживання працівникам, але на це поки не погоджується уряд, побоюючись напливу мігрантів.

Наші заробітчани також розсерджені прийдешніми складнощами з виїздом на сезонні роботи.

“Я щоліта їжджу до поляків збирати ягоди. У середньому отримую на наші гроші близько 15 тис. грн. Це велика підмога, адже вдома я заробляю в п’ять разів менше, – розповіла виданню “Вести” учителька зі Львова Галина Давидюк. – Отримати офіційний дозвіл у польському Мінпраці так просто не вийде”.

Нагадаємо, що Польща відмовилася приймати мігрантів після терактів у Брюсселі.

Джерело.