fbpx
Без рубрики
Українці знаходять у продуктах метал і скло: що робити

Виконавчий директор громадської організації “Союз споживачів України” Максим Несмеянов порадив українцям вимагати компенсації, якщо вони виявили в їжі сторонні предмети. Про це повідомляє “Сегодня”.

Несмеянов зазначає, що в Україні ситуація зі знахідками в їжі жахлива, але зі скаргами звертаються не більше ніж 2% потерпілих. Інші інциденти заминаються.

Експерт пояснив, як у таких випадках потрібно діяти. По-перше, важливо звернутися в сам магазин і попросити документи на продукцію, пояснити ситуацію, довідатися їхню позицію. По-друге, потрібно буде звертатися безпосередньо до виробника.

“Там повинні відреагувати. Але потрібно буде показати хоча б чек. Можна написати в СЕС і Держінспекцію з питань захисту прав споживачів, які повинні перевірити магазин і виробника. Ну, а якщо хочете в судовому форматі розбиратися – потрібно побільше фактажу, свідків покупки. Але якщо раніше судовий збір для споживача був безкоштовний, то зараз він 500 грн”, – додав він.

У підсумку людина може домогтися моральної компенсації, заміни товару або повернення грошей.

Серед неприємних сюрпризів, які чекають людей у коробках, пачках і впакуваннях з їжею, – зубні протези, стяжки й навіть гризуни.

Читайте також: Шкідливий лосось з Норвегії, подорожчав до рекордної позначки.

Зі слів Несмеянова, найпоширенішою знахідкою в продуктах залишаються пацюки й миші. Так, він розповів, що зовсім недавно в Хмельницькій області в буханці хліба місцевий житель знайшов пацюка, запеченого цілком.

Нерідко, за його словами, знаходять мишей також у хот-догах на заправках.

“У нас був випадок, коли бабуся купила бублики, а там виявився дріт. Вона звернулася до виробника. Той провів розслідування й з’ясувалося, що коли чистили ківш для тіста, там забули сталеву щітку! Її перемололо, і металеві шматочки потрапили в усі бублики країни. Бабусі тоді відшкодували матеріальний збиток у межах 3 тис. грн”, – розповів він.

Читайте також:  Увага, лосось визнали найтоксичнішою їжею у всьому світі.

Джерело.