fbpx
Політика
Українські реформи висять на волосині, – The Financial Times

“Через два роки після акцій протесту, в результаті яких був повалений проросійський президент Віктор Янукович, українська революція опинилася віч-на-віч зі своїм головним парадоксом – багато хто з лідерів, які піднялись завдяки їй, були ветеранами політичної системи, в якій домінували олігархи і яку революція повинна була знищити”.

Про це пише The Financial Times, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Інопресу.

Автори статті Ніл Баклі і Роман Олеарчик нагадують, що в країні вибухнула політична криза після відходу у відставку міністра економіки Айвараса Абромавичуса, який звинуватив президента Порошенка і прем’єра Яценюка у перешкоджанні реформам.

“Україна тепер намагається розібратися з тим, чи призначати нового прем’єра й уряд (можливо, цілком аполітичний, технократичний), щоб у ньому не було зацікавлених осіб”, – йдеться в статті.

“Можливо, на карті стоїть майбутнє українського проекту прозахідних реформ. Рішення найближчих днів визначать, чи продовжить колишня радянська республіка рух до інтеграції з ЄС і більш прозорого, демократичного державного управління. Або ж, як після “помаранчевої революції” 2004 року, вона скотиться до “кумівського” авторитаризму, типового для більшості пострадянських держав, і повернеться під вплив Москви”, – розмірковують журналісти.

“В Україні відбулася революція, але не революційні зміни”, – стверджує екс-президент Грузії і регіональний губернатор в Україні Міхеіл Саакашвілі.

Як його противники, так і прихильники припускають, що розгорнута Саакашвілі антикорупційна кампанія і його висловлювання на користь дострокових виборів пов’язані з тим, що вони могли б відкрити для нього шлях на політичну арену України.

Один високопоставлений посередник на політичних переговорах вважає, що ймовірність призначення нового прем’єра дорівнює 60%, продовжує видання. Провідним кандидатом є Наталія Яресько, яка, за словами політичних інсайдерів, вела переговори щодо цієї посади і зазначила, кого вона включила б у “команду мрії” технократичного уряду.

“Однак багато в кого в Києві виникає питання, чи зможе вона і аполітичний кабінет, якими б вони не були кваліфікованими, діяти ефективно у водах української політики, які кишать акулами”, – пишуть Баклі і Олеарчик.

“Технократичний уряд? Добре, чудова ідея. Але як вони зможуть забезпечити собі достатню підтримку в парламенті?” – запитує депутат Ради Вікторія Войціцька.

Парламент частково складається з нового, орієнтованого на реформи політичного покоління, але іншу його половину, як і раніше, складають депутати від одномандатних округів, де олігархи та інші зацікавлені впливові кола здатні купити місця, “спонсоруючи” кандидатів і перевершуючи за видатками всіх інших, пояснюють автори статті.

Джерело.

Реклама