fbpx
Політика
Україна вже рік без вакцин – імунолог

Через відсутність вакцин в Україні є ризик епідемій туберкульозу, дифтерії, коклюшу та кору, заявив лікар.

Лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський в інтерв’ю ГОРДОН заявив, що Україна вже рік без вакцин, у зв’язку з чим країні може загрожувати епідемія низки захворювань.

“2015 рік країна прожила без вакцин. Представники МОЗ весь минулий рік говорили, що ось-ось віддадуть закупівлі вакцин міжнародним організаціям. Але не віддавали. Нарешті передали гроші 24 грудня. Знайшли вкрай “ефективного” постачальника вакцин – ЮНІСЕФ. Вакцин немає, як і раніше. Зате є величезні реальні ризики – туберкульоз, дифтерія, коклюш, кір. А міністерство незграбно демонструє свою активність у боротьбі з епідемією поліомієліту, якої немає”, – заявив лікар.

Він також розкритикував ініціативу глави МОЗ Олександра Квіташвілі віддати поставки вакцин дитячому фонду ООН ЮНІСЕФ, внаслідок чого гроші були перераховані, а вакцин досі немає.

За словами лікаря, такої катастрофічної ситуації з вакцинами в Україні не було десять років.
“З 2006 року, коли серйозно змінився календар щеплень, не було проблем із закупівлями. Були відкати або не було їх – ніхто не знає. Але вакцини завжди закуповувалися в потрібних кількостях – і за часів Ющенка, і за Януковича. Проблеми почалися у 2014 році через запізнілі тендери і зниження обсягу фінансування. А за Квіташвілі закупівель не було взагалі”, – заявив Волянський.

Джерело.