Історія
Україна вшановує жертв депортації кримських татар 1944 року

Сьогодні Україна  відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу.

18 травня 1944 року близько 3 годину ранку розпочалася  депортація кримських татар.

Офіційною причиною  став таємний документ Державного комітету оборони № 5859 сс «Про кримських татар» від 11 травня 1944 року, в якому кримськотатарському народу було винесено претензії у начебто масовому колабораціонізмі та масовій зраді за часів окупації Криму гітлерівськими військами.

За офіційною інформацією, під депортацію потрапили 183 144 тисячі кримських татар; за татарськими даними — 228 500, з яких упродовж першого року загинуло більше 110 тисяч осіб.

Учасниками каральної операції були 32 000 працівників НКВС.

Читайте також: ДЖАМАЛА: МОЇ БАТЬКИ ПЛАЧУТЬ, А ПІД ЇХНІМ БУДИНКОМ СПЛЯТЬ РОСІЯНИ

_r0ebemm9y8g

600x365

Людям давали на збори кілька хвилин та дозволяли взяти деякі речі. Більшість депортованих направили на спецпоселення до Узбекистану, частину — для збільшення спецконтингенту для Московського вугільного басейну, а частину — до ГУЛАГу.

600x447

Національний банк України ввів до обігу монету номіналом у 10 гривень, яка присвячена пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Монета з’явиться в обігу 12 травня. На реверсі монети зображається депортована кримськотатарська родина у вагоні за колючим дротом.

imageimage (1)

«На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, напис «Україна» та композицію: на дзеркальному тлі — карта Кримського півострова, на якій зображено герб кримських татар — тамгу, унизу — колеса паротяга, що відбуває, як символ депортації кримськотатарського народу», — розповідають у регуляторі.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook