fbpx
Світ
Україна та Іран домовилися про економічну співпрацю

Україна та Іран підписали меморандум про поглиблення співпраці в торговельно-економічній, гуманітарній та соціальній сферах. Про це сказано в повідомленні Міністерства регіонального розвитку з посиланням на віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка.

«Цей документ стане конкретним планом дій для наших країн у розвитку двосторонньої співпраці. Він буде визначати конкретні строки і виконавців в усіх напрямах економічної співпраці», – зазначив Зубко.

Він наголосив, що цей документ докладно пророблявся членами українсько-іранської спільної комісії кілька днів напередодні підписання, і дуже важливо те, що сторони визначилися з переходом до реалізації конкретних спільних проектів і кооперації.

Зі слів Зубка, країни розширять і будуть нарощувати товарообіг в аграрній сфері.

Крім того, Україна запропонувала Ірану співпрацю в розвитку інфраструктури та логістики, необхідної для полегшення торгівлі сільськогосподарськими продуктами.

Також країни продовжать співпрацю в банківській сфері для створення спрощених умов для розвитку торгово-економічних зв’язків у різних секторах.

Крім того, сторони висловили зацікавленість у подальшому розвитку співпраці в секторі видобутку вугілля, модернізації, ремонту і взаємних поставок обладнання, запчастин і комплектуючих до нього.

Також буде розширено співпрацю в напрямі виробництва різних типів і моделей вантажних і пасажирських вагонів, вагонів для метрополітену, поставки продукції автомобілебудівної галузі, бурового шахтного обладнання, підземних навантажувальних машин і рудничного транспорту.

Крім того, країни домовилися розширити співпрацю в авіаційній галузі й галузі залізничних перевезень, а також у напрямі розвитку комбінованих перевезень із використанням коридору «Перська затока, Іран (Астара і Каспійське море) – Чорне море, Європейські країни».

Джерело.