Події
Учені розповіли про світло, що спричиняє рак грудей у жінок

Ізраїльські вчені під проводом професора Ітаї Клуга з університету Хайфи дійшли висновку, що надмірне світлове опромінення провокує появу ракових клітин у жінок.

Повідомляє intermarium з посиланням на expres

Учені обстежили стюардес, медсестер і жінок інших професій, які працюють у нічну зміну. Виявилося, що вони хворіють на рак грудей на 60% частіше, ніж жінки, що працюють удень. “Ми в жодному разі не стверджуємо, що нічне освітлення – єдина причина раку грудей, але зв’язок між цими явищами є.

Не варто про нього забувати”, – сказав Клуг. На сьогодні поки що не встановлено, як саме пов’язані ракові клітини й нічне світло. Деякі вчені гадають, що причина криється в мелатоніні – гормоні, який не дає розвиватися раковим утвореннням.

В основному мелатонін виробляється вночі, а надлишок світла призупиняє його утворення. Ітаї Клуг з допомогою фахівців NASA склав карту освітленості різних куточків планети, а потім порівняв її з картою відсоткового співвідношення хворих на рак.

Виявилося, що потужність освітлення ніяк не впливає на кількість хворих на рак легенів. Але кількість хворих на рак грудей в районах потужного нічного освітлення на 65% вищий, ніж у погано освітлених місцях, і на 37 % вищий, ніж у місцях середньої освітленості.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), рак є провідною причиною смерті в усьому світі. З 2005 до 2015 року від раку помре 84 мільйони людей.
Читайте також:ПІД ЧАС МІСЯЧНИХ В ЖОДНОМУ ВИПАДКУ НЕ МОЖНА РОБИТИ ЦІ ПАРУ РЕЧЕЙ. ТИ ЗДИВУЄШСЯ!

Related Post

facebook