Світ
У Туреччині завершено спецоперацію проти заколотників

У Туреччині завершилася розпочата Генштабом Збройних сил спецоперація із затримання військових, які взяли участь у перевороті в ніч на 16 липня, повідомляє агентство Anadolu з посиланням на джерело у спецслужбі.

За даними агентства, остання група військових, які намагалися влаштувати переворот у Туреччині, здалася. Близько 150 заколотників ховалися в будівлі генштабу в Анкарі та в розташованій поруч жандармерії. Серед змовників, що переховувалися – 13 впливових офіцерів ВМФ Туреччини.

Відзначають, що навколо будівлі Генштабу в Анкарі розгорталися основні події в ніч спроби перевороту. Там же утримувалися багато представників військового керівництва країни, які не підтримали заколоту.

Тепер бригади Управління у боротьбі з тероризмом проведуть ретельний обшук штабу армії.

Читайте також: Журналіст назвав страшну цифру загиблих у Туреччині

За даними турецького видання Hurriyet, деякі із затриманих солдатів розповіли слідчим, що не знали, що були частиною спроби державного перевороту.

Їхні командири сказали, що вони беруть участь у військових навчаннях. Деякі затримані заявили, що зрозуміли, що йде спроба державного перевороту, коли цивільні особи почали залізати на танки.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що організаторами заколоту є прихильники Фетхуллаха Гюлена, турецького письменника, колишнього імама і проповідника, ісламського громадського діяча. Зараз він проживає у вигнанні в США, але має значний вплив в ісламському світі завдяки його руху «Хізмет», який відкрив понад тисячу ісламських шкіл в 160 країнах світу.

У зв’язках з Гюленом підозрюють екс-командувача Військово-повітряних сил Туреччини Акина Озтюрка, якого ЗМІ називаютьможливим лідером спроби військового перевороту.

У Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим повідомив про затримання 2839 заколотників. Внаслідок спроби перевороту загинули 194 людини, більше півтисячі поранені.

Грецька поліція раніше повідомила, що на борту турецького вертольота, який приземлився в грецькому місті Александруполісі, попередньо подавши сигнал лиха, знаходилися два майора, чотири капітана, і два старших сержанта. У Туреччині їх звинувачують у спробі військового перевороту.

Після приземлення турецькі військовослужбовці були заарештовані за незаконний перетин кордону.

Після того, як стало відомо про цю подію, турецька влада звернулися до Афін із закликом повернути вертоліт і екстрадувати на батьківщину військових.

Читайте також: Низку суботніх авіарейсів з Туреччини в Україну і навпаки відмінено через спробу перевороту

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook