fbpx
Здоров'я
У цей час фахівці радять збирати білі квіти – матимете ліки від безсоння, головного болю й хвороб серця

Зацвіла конвалiя, цю тендiтну рослину ще називають лiлiєю долин. Знавці запевняють, вона має унiкальнi лiкувальнi властивостi.

“Усiм, мабуть, вiдомий незрiвнянний аромат конвалiї, завдяки якому як ефiроолiйну культуру її здавна дуже цiнують парфумери. Однак люди ще в давнину помiтили, що запашна квiтка здатна позбавляти недуг, — розповiдає Олена Баклюкова, травознай, дослiдник народних засобiв оздоровлення.

Нинi не лише в народнiй, а й у науковiй медицинi використовують квiтки, листки i надземну частину конвалiї. Дослiджено, що вона, окрiм iншого, мiстить глiкозиди, якi регулюють серцеву дiяльнiсть, бiологiчно активнi речовини капiлярозмiцнювальної, протизапальної, спазмолiтичної, судинорозширювальної дiї (до речi, вони не мають рiвноцiнних синтетичних замiнникiв). В аптеках продають вiдомi лiкарськi препарати з конвалiї пiд назвою корглiкону, крапель Зеленiна, що їх рекомендують при серцевiй недостатностi,в кардiосклерозi, вадах та неврозах серця.

Обiзнанi люди власноруч готують настiй з квiтiв конвалiї, який п’ють i при iнфекцiйних недугах, i як заспокiйливий засiб при порушеннi центральної нервової системи, i як снодiйне, при епiлепсiї, болю голови, паралiчi, хворобах щитоподiбної залози. Завдяки речовинам, що входять до складу настою, розширюються судини нирок, що сприяє посиленню вiддiлення сечi. Це ефективний засiб i для боротьби з хворобами очей. Додавши до настою квiтiв меду, промивають ним очi при запаленнях кон’юнктиви.

Збирають конвалiю в перiод цвiтiння, обережно зрiзуючи ножем або серпом разом зi стеблом. Сушити рослину найкраще у просторому примiщеннi (наприклад, на горищi), розстилаючи сировину тонким шаром на паперi або на тканинi й перiодично перевертаючи.

— Як приготувати такий настiй?

— Його роблять у пропорцiї: чайна ложка сировини на склянку окропу. Залити конвалiю водою, прокип’ятити, настояти упродовж 30 хвилин, процiдити. Зазвичай рекомендовано приймати по десертнiй ложцi тричi на добу пiсля їди. А для лiкування кон’юнктивiту цей настiй розводять водою у спiввiдношеннi 1:10 i промивають ним очi.

Спиртова настоянка довше зберiгається, i зробити її також можна власноруч. Банку щiльно наповнити квiтами, залити 40% спиртом, дати настоятися в темному мiсцi упродовж двох тижнiв. А приймати краплями — по 15 — 20 з водою два-три рази на день пiсля їди.

Додам, що конвалiя дуже ефективно дiє у комплексi з iншими лiкувальними рослинами. Наприклад, плодами фенхелю, перцевою м’ятою, коренем валерiани. Таку сумiш, зокрема, призначають при мiокардитi. Для лiкування iнших серцево-судинних хвороб пiдходить вiдвар iз сумiшi конвалiї iз собачою кропивою,
валерiаною, глодом. З них можна приготувати, наприклад, таку настоянку. Вiзьмiть свiжi квiтки конвалiї, сухi квiти глоду, траву собачої кропиви i змiшайте в пропорцiї 2:2:1. Залийте трави горiлкою в спiввiдношеннi одна частина трав до п’яти частин горiлки. Настоюйте протягом двох тижнiв i тодi процiдiть. Вживати зазвичай радять тричi на день по 25 крапель, розбавлених у склянцi води.

Увага: конвалiя — сильнодiйна лiкарська рослина, у певних пропорцiях навiть отруйна. Перш нiж її застосовувати, варто порадитися з лiкарем.

Читайте також: Спершу це нагадує застуду, тоді пневмонію й анемію, а загрожує смертю. Лікар розповів усе, що треба знати про травневу небезпеку

Джерело.