fbpx
Світ
У США створили штучні хребці як альтернативу металевим протезам (відео)

Новий матеріал для заміни металевих протезів презентували дослідники з американської клініки Майо на щорічній конференції Американського хімічного співтовариства в Сан-Дієго.

За словами вчених, основна мета розробки – допомога пацієнтам з важкими травмами хребта або з метастатичними пухлинами. Під час видалення пухлин хірурги виймають хребці і міжхребцеві диски в ураженій області. А щоб зберегти цілісність спинного мозку, вставляють металеві каркаси або кісткові імплантати.

Читайте також:  Вчені обіцяють, що скоро рак лікуватимуть одним уколом.

Вчені ж створили губчастий імплантат, який вбирає рідину з організму і розширюється, заповнюючи вільне місце між здоровими хребцями і припиняє зростання після досягнення потрібного розміру. Матеріалом для нього послужив олигомер фумарата поліетиленгліколю.

За словами дослідників, штучні хребці можуть забезпечити правильну регенерацію кісткової тканини, а також допомогти уникнути хірургічних ускладнень.

Також в полімер можна додати хіміотерапевтичні препарати або антибіотики для поступового вивільнення. У міру зростання кісткової тканини біологічно інертні полімери розкладаються і виводяться з організму.

Джерело.