Без рубрики
У США представили доповідь щодо нешкідливості ГМО

Генна інженерія безпечна для людей і природи.

У США була представлена офіційна доповідь комісії Національної академії наук, техніки і медицини США, яка обгрунтовує безпечність і користь генетично модифікованих організмів, повідомляє The Science Alert.

Комісії не вдалося знайти жодного доказу шкоди ГМО здоров’ю людини. Окрім того, негативного впливу не було помічено і на довкілля: змінені організми не порушували біорозмаїття, а в деяких випадках навіть сприяли урізноманітненню видів комах.

Передача модифікованих генів диким рослинам теж не була викрита на чомусь небезпечному. Хоча такі ситуації і не відкидаються, вони не призводять до яких-небудь значних наслідків.

При цьому дослідження не визначає значного економічного ефектц для фермерів. Хоча ГМО і дозволяють отримувати великі прибутки від сільського господарства, їх використання пов’язане з необхідністю додаткових витрат на навчання та інфраструктуру, що може нівелювати користь.

Також наголошується на тому, що межа між сортами, отриманими завдяки методам традиційної селекції і за допомогою генної модифікації, стає невиразною в міру їх схрещування, що може потребувати змін у стандартах маркування і перевірці безпеки.

Хоча 420-сторінкова доповідь була опублікована Національною академією наук, техніки і медицини США, в її підготовці також брали участь комітет з генетично модифікованих культур, рада з питань сільського господарства і природних ресурсів і відділок з дослідження Землі і життя.

Для її підготовки групі дослідників довелося вивчити більше 900 наукових публікацій за три останніх десятиліття, а також ознайомитися із заувагами громадських організацій і провести чимало зустрічей з експертами.

Читайте також: Що потрібно знати, щоб не обманули вас красивими словами про “органічний продукт”.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook