Політика
У соцмережах поширили унікальну карту: мовна ситуація в обласних центрах України насторожує

Громадський діяч і юрист Олексій Курінний поширив на своїй сторінці і Фейсбуці унікальну мовну карту. International Republican Institute за підтримки Уряду Канади у березні 2015 року і січні-лютому 2016-го здійснив опитування майже 20 тисяч респондентів у 22 обласних центрах України, а також у Сіверсько-Донецьку і Маріуполі щодо мови, якою вони спілкуються вдома. У цій мапі враховано зауваження та пропозиції громадськості, ззокрема, що двомовних все ж не варто прирівнювати до російськомовних – тому уведено помаранчевий крап, а також те, що регіони російськомовних обласних центрів цілком україномовні.

Якщо розглянути карту, становище української мови в своїй же, українській державі, насторожує. Число регіонів, де вдома говорять українскьою – 10 проти 11 російськомовних! У центрі країни також переважає російська. Зрештою, дивіться самі.

Відбувається тотальне зросійщення території країни. “Становище української мови в обласних центрах, виявлене за даними двох опитувань – збереження русифікції – якраз і є причинами нашого уболівання і боротьби за державну мову» – зазначив автор. За його словами, мапу чомусь «вичистили» із Фейсбуку. Олексій Курінний просить поширити її і поза соцмережами.

Мапа

Читайте також:  “Липодипломовані” нардепи.

ПЕРЕПОСТ МАПИ ВІТАЄТЬСЯ – ЧОМУСЬ МАПУ ВИЧИСТИЛИ З ФБ (видалив не я!!) ДОБРЕ Б ЗАКИНУТИ МАПУ І ПОЗА ФБ!ОНОВЛЕНА МОВНА М…

Опубліковано Oleksiy Kurinniy 2 квітня 2016 р.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook