Політика
У Порошенка знайшли ще 5 офшорних фірм, – ЗМІ (відео)

Група компаній “Укрпромінвест” президента України Петра Порошенка активно використовувала офшори і проти фірм навіть порушувалися кримінальні справи через підозру в ухилянні від сплати податків на суму 25 млн грн.

Про це свідчать матеріали кримінальної справи, яка була порушена у 2003 році за часів президента Леоніда Кучми, коли Порошенко перебував в опозиції.

Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми” на “Радіо Свобода“.

У розслідуванні йдеться, що правоохоронці встановили під час досудового слідства, що офшорна компанія Agroprodimpex, яка з’явилася у структурі бізнесу Порошенка у 2001 році і залишається там донині, “задіяна у злочинних схемах мінімізації оподаткування низки підприємств, що зареєстровані та розташовані на території України”.

Слідчі зверталися до Інтерполу з проханням долучити іноземних правоохоронців до розслідування, в якому фігурують щонайменше 5 офшорних фірм, які в різний час належали до групи компаній “Укрпромінвест”.
Йдеться про: Agroprodimrex Corp із офшорної зони штату Делавер (США), кіпрський Agroprodimrex Cyprus Limited, Willenhall Traiding Limited та Fairdrook EnterprisesLimited із острова Мен та панамський Ukrprovinvest Holding Limited.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко заявив, що відрізняється від інших політиків зі списку “Панамських розслідувань”.

В “панамських розлсідуваннях” йшлося про те, що Президент почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії.

Виявилося, що влітку 2014 року Президент зареєстрував компанію для переведення кондитерського бізнесу в юрисдикцію Британських Віргінських островів. Основні претензії журналістів до Порошенка – то, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на $1000, що він наразі не завершив передачу “Рошен” сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні під час продажу корпорації.

НАБУ не буде вести справи по офшорах Президента України Петра Порошенка. У бюро наголосили, що згідно із законом України “Про Національне антикорупційне бюро України” та кримінально-процесуальним кодексом НАБУ не може заводити справи проти чинного Президента.

Згодом, сам Порошенко переклав відповідальність за скандал з офшорами на консалтингові та юридичні компанії.

Також стало відомо, що угоду про створення “сліпого трасту” для управління кондитерською корпорацією “Roshen” президента Петра Порошенка було підписано 14 січня 2016 року.

Читайте також: Подвійне життя президента. Порошенко – офшори і траст (відео).

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook