Політика
У парламенті вимагають розслідувати діяльність В’ятровича

Депутати стурбовані заявами про масові фальсифікації історії.

Опозиційний блок зажадав створити комісію Верховної Ради з розслідування фальсифікації історії Інститутом національної пам’яті і провести парламентські слухання про стан справ з архівами. Про це повідомили в прес-службі політсили.

Зокрема, в Опоблоці посилаються на публікацію американського журналу Foreign Policy про події Другої світової війни на території України.

Як зазначено, у статті “Історик відбілює українське минуле” публіцист, колишній координатор проекту USAID Джош Коен критично оцінив рішення української влади передати архіви у відання Інституту національної пам’яті.

За даними автора, отриманими від американських істориків, директор цього інституту Володимир В’ятрович фальсифікує документи, пов’язані з історією ОУН-УПА, і ускладнює доступ істориків до справжніх архівних документів.

Депутати зазначили, що це свідчить про те, що ця тема вже є предметом міжнародного розслідування.

“Факти про чищення архівів, викладені в міжнародній пресі, приводять до висновків про те, що нинішні чиновники знищують національну спадщину країни, перекроюючи архіви і фальсифікуючи історичну пам’ять українців”, – йдеться в заяві.

Повідомляється, що приховування “цілого пласта історичних документів викликають підозру у злочинних діях розпорядників національних архівів, які здійснюють фальсифікацію і розграбування цінних раритетів”.

Нагадаємо, Інститут національної пам’яті України займається, зокрема, декомунізацією у країні.

Раніше повідомлялося, що в Сумах призупинили декомунізацію в рамках позову депутата міськради від Опозиційного блоку.

Читайте  також: Інститут національної пам’яті запустив сайт про радянські міфи про війну.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook