В уряді будуть, зокрема, віце-прем’єр з євроінтеграції та у справах АТО

В новому Кабінеті міністрів України буде шість віце-прем’єрів. Про це РБК-Україна повідомило джерело в стратегічному раді.

Зокрема, представник президента у Верховній Раді Степан Кубів буде першим віце-прем’єром – міністр економіки, нардеп “Блоку Петра Порошенка” Іванна Климпуш-Цинцадзе – віце-прем’єром з євроінтеграції, міністр соціальної політики Павло Розенко – віце-прем’єром соціальної політики, але без портфеля. Хоча раніше кореспондентами РБК-Україна повідомлялося, що лідер партії “БПП” Юрій Луценко в новій коаліції на посаду першого віце-прем’єра запропонував Віталій Ковальчук, а на посаду віце-прем’єра соціальної політики – Максима Нефьодова.

Крім того, заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків стане віце-прем’єром з реформ, Володимир Кістіон – віце-прем’єром з справами АТО і окупованим територіям, В’ячеслав Кириленко – віце-прем’єром з гуманітарного блоку.

Зі слів джерела, єдина невизначена на даний момент посаду глави Міненерго. Раніше свої припущення висловив нардеп Мустафа Наєм, на посаду міністра енергетики пропонувалася кандидатура діючого заступника глави АПУ Дмитра Шимківа, який відмовився. На посаду мінекономіки розглядалася кандидатура нардепа Насалика.У той же час, як розповіли РБК-Україна кілька депутатів БПП, вночі Юрій Луценко розіслав їм у вайбер повідомлення приблизно такого змісту: на переговорах боролися три сторони – Петро Порошенко, Володимир Гройсман та “Народний фронт”. Начебто домовилися, і сьогодні будуть збори коаліції і висунення.

Як повідомляють джерела РБК-Украина сьогодні, в середу, 13 квітня, Верховна Рада не буде приймати рішення про призначення нового прем’єр-міністра, а винесе кандидатури на посаду і затвердить новий склад Кабміну. Хоча в інтерв’ю 10 квітня Петро Порошенко заявив, що очікує призначення прем’єра і нової коаліції не пізніше вівторка. “Я очікую, що не пізніше наступного тижня, бажано у вівторок, ми почуємо гарні новини з парламенту. Ті відповідальні депутати, я сподіваюся, що їх буде більшість в парламенті, що вони забезпечать створення коаліції. Це повинно бути у вівторок, що вони внесуть мені кандидатуру прем’єр-міністра, а я вже неодноразово підкреслював, що буду працювати з будь-яким прем’єром”, – сказав Порошенко.

Читайте також: Гройсман чекає свого призначення в четвер: є прийнятний формат.

Джерело.

Реклама

Related Post