fbpx
Політика
У МОН розповіли, що зміниться у системі освіти України у 2016

Спрощення ліцензування приватних дитсадків та зміна шкільних навчальних програм – одні із головних завдань міністерства освіти

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич представила пріоритети діяльності відомства на 2016 рік.

За словами міністра, одним із головних завдань МОН є дерегуляція і дебюрократизація системи управління освітою у питаннях ліцензування і акредитації вищих, середніх та дошкільних навчальних закладів.

“Сьогодні ми маємо кризу у системі дошкілля – черги до дошкільних установ і водночас – надзвичайно забюрократизована процедура відкриття приватних навчальних закладів”, – наголосила Гриневич, пояснюючи потребу спрощення ліцензування дитсадків. Вона зазначила, що повідомила, що наразі досягнуто погодження з усіма міністерствами нових санітарно-епідеміологічних умов для дошкільних та середніх навчальних закладів, що сприятиме зняттю частини бюрократичних вимог для відкриття приватних дошкільних навчальних закладів.

Ще одним важливим завданням є оновлення змісту навчальних програм загальної середньої освіти.

“Питання оновлення змісту і запровадження компетентнісного підходу – основа реформи середньої школи. Ми повинні навчити наших дітей використовувати знання і вміння, які вони отримали, для вирішення повсякденних життєвих ситуацій”, – пояснила міністр, зазначивши, що до 1 вересня будуть переглянуті навчальні програми початкової школи, а також дев’ятого класу, для якого у наступному році мають друкуватися підручники.

Наступним пріоритетом МОН є модернізація професійно-технічної освіти: ПТУ мають перевести на обласний рівень управління, а також міст обласного значення. Планується також диверсифікувати джерела фінансування професійно-технічної освіти.

Окрім того, Міністерство освіти і науки продовжуватиме імплементацію Закону України «Про вищу освіту» та впроваджуватиме нові стандарти змісту вищої освіти. У науковій сфері, серед пріоритетів діяльності Міністерства – проведення аудиту науково-інноваційної системи України, перші результати якого мають бути готові до кінця 2016 року.

Гриневич наголосила, що робота над пріоритетними завданнями Міністерства здійснюватиметься одночасно із тими заходами, яких потребує функціонування системи освіти і науки України в цілому.

Нагадаємо, раніше міністр освіти заявила, що в майбутньому середні школи в Україні переведуть на 12-річний термін навчання, а зовнішнє незалежне оцінювання обов’язково залишиться, однак його треба покращити.

Читайте також: Міносвіти має намір переглянути шкільну програму для уникнення переобтяження дітей.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook