Політика
У Кабміні заговорили про можливу відмову України від “Євробачення”

Міністр фінансів Олександр Данилюк допускає, що Україна може передати право на проведення “Євробачення” іншій країні через занадто високу вартість проведення цього конкурсу.

У своєму блозі на УП Данилюк додав, що, якщо Україна все ж таки вирішить проводити конкурс, слід сформулювати, “чому ми це робимо, і яка користь від цього для держави”.

“З огляду на специфіку своєї роботи я повинен думати про бюджет. Я закликаю тверезо оцінити можливості і вигоди “Євробачення”, і нагадую, що проект повинен бути фінансово обґрунтованим. 1 мільярд гривень (у таку вартість оцінили експерти. – ред.) – це величезна сума. Зрештою, світ знає п’ять прикладів передачі права на проведення конкурсу. Наприклад, Франція у 1960 році передала його Британії”, – написав він.

Водночас міністр розповів, що підготовку до конкурсу обговорили 18 травня на засіданні уряду, у результаті чого було вирішено протягом місяця провести відкритий національний конкурс для вибору міста, яке прийме “Євробачення”.

“Нам потрібне місто, яке точно знає, як використає цю можливість для свого розвитку”, – написав він, нагадавши, що “після першого етапу децентралізації бюджети міст стали переважно профіцитні”, а отже обране місто повинне буде розділити фінансові ризики з державою.

“Ми очікуємо від міст не тільки доброї волі проведення, а й пакета інфраструктурних проектів, на які ми будемо залучати кошти інвесторів і донорів”, – додав він.

Зазначається, що при Кабміні буде створено проектний офіс, який займеться підготовкою до “Євробачення”.

Данилюк також запевнив, що підготовка відбудеться прозоро і під контролем громадськості і волонтерів.

“Важливе завдання – комунікації навколо конкурсу. Ми повинні розповісти світові про себе і довести інвесторам, що Україна є сприятливим місцем для інвестицій. Це означає прискорення реформ і демонстрація нового рівня держуправління”, – написав міністр.

Читайте також: Батьки Джамали про перемогу доньки на «Євробаченні-2016» (відео).

Джерело.

 

Реклама

Related Post

facebook