Політика
У Чехії чекають на роботу українських медсестер

У Чехії уряд розробив і схвалив пілотний проект спрощеної процедури працевлаштування фахівців з України. Про це повідомляє DW.

Йдеться про полегшення процесу отримання довгострокової робочої візи загалом для 5 тис. українських висококваліфікованих працівників і працівників середньої технічної ланки щороку.

Відповідно до оприлюдненого урядом механізму, роботодавець шукає потрібного фахівця, укладає угоду й подає документи в консульську установу. Працівники дипломатичної установи призначають коротку співбесіду з потенційним працівником.

Читайте також: Клініки змушують лікарів маніпулювати пацієнтами і прописувати дорогі процедури.

Наприклад, на Львівщині комплектація сестринського медперсоналу досягає 110 відсотків, говорить голова Львівської обласної асоціації медичних сестер Ірина Шевчук.

“На Львівщині близько 20 тис. сестер. Ніякого дефіциту кадрів немає, і така ситуація в цілому на заході країни. Імовірно, через велику кількість приватних освітніх закладів, які дають середню медичну освіту”, – додала Шевчук.

Разом з тим, медичні сестри – не той прошарок співробітників, що активно шукає роботу за кордоном, говорить співбесідниця.

“Незважаючи на те, що середня зарплата сестри тільки дві тисячі гривень на місяць, а навантаження скажене, – одиниці беруть характеристики і їдуть. Причому, аж ніяк не в Чехію”, – зауважує Ірина Шевчук.

Нічого поганого в таких заробітках немає, говорить голова асоціації медсестер, тому що це практика і європейський досвід. Імовірно, стримуючим фактором для українських сестер є іноземна мова, що є обов’язковою умовою працевлаштування в медичній установі.

Читайте також: Як під час кризи змінилися прейскуранти лікарів пологових будинків (відео).

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook