fbpx
Події
Ця хвороба сьогодні досить поширена, але багато людей навіть не знають, що вона у них є

Слово “глютен” все частіше на слуху останнім часом.

І цьому є пояснення. Адже хвороба, з якою стикаються багато людей, пов’язана з непереносимістю. За ступенем складності ця недуга може варіюватися від алергії на глютен до більш серйозного стану — целіакії, передає Ukr.Media.

При глютенової хвороби кишечник не сприймає продукти, що містять клейковину (глютен). Продукт не розщеплюється повністю, що призводить до утворення токсичних речовин, які пошкоджують внутрішню поверхню кишки. Целіакію прийнято вважати захворюванням, що передається у спадок, але останнім часом висунуто безліч теорій, в числі яких ферментативна та імунологічна.

У немовлят целіакія проявляє з моменту введення прикорму. Мама може відразу зрозуміти за симптомами: пінистий стілець, блювота, здуття живота, малий приріст ваги. А у дорослих хвороба маскуються під хронічні захворювання шлунку і кишечника: метеоризм, нестійкий стілець і т. п. Але люди при цьому не знають про свій діагноз і продовжують включати в меню “підступний компонент”

Зверніть увагу на 8 загальних ознак непереносимості глютену. Чим раніше ви звернетеся за допомогою до лікаря, тим більше шансів уникнути важких проявів недуги.

1. Біль в шлунку

“Слухайте” свій живіт. І це не жарт. Проблеми з травленням – найбільш очевидна ознака непереносимість глютену. Після їжі продукти, що містять глютен, часто викликають метеоризм, здуття живота, пронос і запор. Глютен може пошкодити слизову оболонку тонкої кишки, що призведе до поганого всмоктуванню мінералів і вітамінів з їжі.

2. Запаморочення

Багато людей з непереносимістю глютену часто відчувають дезорієнтацію і запаморочення після вживання в їжу продуктів з клейковиною. Але при цьому вони не роблять висновки. Щоб вирішити цю проблему, досить виключити глютен з раціону.

3. Перепади настрою

Подумайте про це… Якщо ваш кишечник “незадоволений” їжею, то мозок теж буде “не радий”. Люди з глютеновою хворобою часто бувають дратівливі, неспокійні і пригнічені.

В одному британському медичному журналі перераховані 55 захворювань, що викликаються непереносимістю клейковини, серед яких названі також депресії та неврози.

4. Хронічна мігрень

Головні болі є одним з найбільш поширених симптомів при целіакії. Біль може проявлятися по-різному, але починається вона завжди протягом 30-60 хвилин після їжі. Часті мігрені можуть призвести до проблем із зором і болю навколо очей.

5. Свербіж і висип на шкірі

Коли в кишечнику виникають проблеми при перетравленні клейковини, він запалюється, а зовнішні прояви проектуються на шкіру. Екзема, висипання, псоріаз — це теж ознаки глютенової хвороби. А ще свербіж шкіри— таким чином імунна система реагує на проблеми травної системи, створюючи антитіла, які можуть викликати сухість шкірного покриву і свербіж.

Чи знайомі вам безсонні ночі, проведені в почесиванії колін, ліктів, пальців?

6. Фибромиалгии

Фіброміалгія є хронічним захворюванням, яке викликає біль у м’язах, зв’язках, сухожиллях. найчастіше з цією проблемою стикаються жінки.

На думку багатьох фахівців, виключення клейковини з раціону може полегшити протікання фибромиалгии. Було відмічено, що у пацієнтів з непереносимістю глютену при дотриманні дієти помітно зменшилися негативні симптоми.

7. Хронічна втома

Це цілком логічно. Якщо у вашому організмі порушується травлення, продукти погано засвоюються, а настрій скаче то вгору, то вниз, і до того ж періодично болить голова, то ви незабаром відчуєте втому і слабкість. Навіть якщо спите 8-9 годин вночі, ви будете прокидатися і відчувати слабкість.

Якщо є запалення в кишечнику, то енергія буде вироблятися на недостатньому рівні. Цю проблему, як ви розумієте, можна вирішити.

8. Непереносимість лактози

Непереносимість глютену часто виникає поряд з непереносимістю молочних продуктів. Ці дві недуги мають схожі симптоми, а іноді навіть “йдуть рука об руку”. Це, ймовірно, самий дивний ознака целіакії, але при цьому один з явних.

Лактоза, яка міститься в молочних продуктах,може викликати травні проблеми, які ускладнюють картину при глютенової хвороби. Молочні продукти також є поширеною причиною виникнення кислотного рефлюксу, який спостерігається при непереносимості глютену.

Читайте також:ЯКОМУ ХРЕСТУ ПОКЛОНЯЄМОСЬ: ХРИСТИЯНИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ЩОНАЙМЕНШЕ 30 ТИПIВ ХРЕСТIВ