fbpx
Політика
Трамп, Клінтон, Блумберг – хто стане наступним президентом США?

Мільярдер Майкл Блумберг доручив радникам пропрацювати план своєї виборчої кампанії, дізналася газета The New York Times. У боротьбу за пост президента США колишній мер Нью-Йорка готовий вкласти близько мільярда доларів.

73-річний мільярдер Майкл Блумберг доручив своїм друзям і соратникам опрацьовувати плани можливого включення в якості незалежного кандидата в боротьбу за пост президента США. Про це газеті The New York Times розповіли анонімні джерела з оточення мільярдера, знайомі з його планами.

Співрозмовники розповіли, що Блумберг заявив про готовність витратити на президентську кампанію близько $ 1 млрд. Остаточне рішення, за їхніми словами, про вступ в гонку мільярдер прийме в березні.

За даними видання, помічники Блумберга вже почали готуватися до його висунення в президенти у всіх 50 штатах. Крім цього, вони уважно вивчають досвід попередніх незалежних кандидатів, які брали участь у президентських виборах у США. У грудні за замовленням Блумберга було також проведено опитування, яке повинне було показати, наскільки реальні його шанси в боротьбі з Дональдом Трампом або Хілларі Клінтон – фаворитами від Республіканської і Демократичної партій відповідно.

В якості причини, що спонукала Блумберга задуматися про участь у президентській гонці, називається політична обстановка , що склалася на даний момент. Люди з його оточення кажуть, що мільярдер впевнений, що у нього не буде шансів проти Гілларі Клінтон, однак бачить свій шанс у протистоянні з Трампом або Берні Сандерсом – можливим кандидатом від Демократичної партії.

При цьому джерела газети вказували, що ще восени Блумберг на закритій вечері виступив з критикою Хілларі Клінтон у присутності її чоловіка – колишнього президента США Білла Клінтона, а також колишнього заступника міністра фінансів Роджера Альтмана. Зокрема, мільярдер висловив певні сумніви в щирості і чесності кандидата від Демократичної партії.
Дональд Трамп, коментуючи можливий вступ Блумберга в президентську гонку, заявив телекомпанії АВС, що вітав би участь мільярдера в кампанії, оскільки, на його думку, колишній мер Нью-Йорка відніме багато голосів у Клінтон. Сам Блумберг в одному з інтерв’ю критично поставився до виборчої кампанії Трампа, назвавши «несмаком» його риторику з питання міграції.

Майкл Блумберг займає 14-е місце в списку найбагатших людей планети за версією журналу Forbes. Його статок оцінюється в $ 35,5 млрд..

Блумберг почав свою бізнес-кар’єру в компанії Salomon Brothers, в якій він відповідав за інформаційне забезпечення торгівлі акціями. Пізніше, покинувши компанію зі значною компенсацією, він створив власну фірму Market Systems, яка пізніше була перейменована в Bloomberg LP Спочатку вона створювала термінали, за допомогою яких трейдери отримували бізнес-дані в реальному часі. Пізніше був створений і новинний портал Bloomberg, що спеціалізувався на діловій тематиці.

На початку 2000-х Блумберг вирішив почати політичну кар’єру. Будучи членом Республіканської партії, він сам оплатив свою кампанію і виграв вибори в місті, яке традиційно було вотчиною демократів. При Блумберзі якість життя в Нью-Йорку зросла, з’явилися нові робочі місця, на чверть знизився рівень злочинності. І хоча все це супроводжувалося зростанням податків, діяльність мільярдера городяни оцінили позитивно, а тому ще двічі голосували за нього на виборах (у 2005 і 2009 роках).

У 2014 році Блумберг, який за кілька років до цього покинув ряди Республіканської партії, поступився своїм постом Біллу де Блазіо.

Кандидат, який не представляє Республіканську або Демократичну партію жодного разу не вигравав президентські вибори в США. Серед мільярдерів, які брали участь у кампанії за останні 30 років, найбільшу популярність отримав засновник Electronic Data Systems Росс Перо. У 1992 році бізнесмен, який досі входить в 150 найбагатших громадян США, вступив у боротьбу за президентське крісло з чинним главою Білого дому Джорджем Бушем і губернатором штату Арканзас Біллом Клінтоном. На початку виборчої кампанії, опитування громадської думки передрікали Перо 21% голосів виборців. В результаті він отримав 18%, домігшись майже 30% в штатах Мен і Юта. Перо став першим за 24 роки незалежним кандидатом, якому вдалося виграти вибори в окремому окрузі. В одному з районів Аляски за нього проголосували 40%.

Джерело

Реклама

Related Post

facebook