fbpx
Світ
Темпи поширення раку в світі (інфографіка)

4 лютого у світі відзначали всесвітній день боротьби з раком. Мета – популяризація інформації та боротьба зі стереотипами, пов’язаними з цією страшною хворобою.

Різні види раку є однією з основних причин смертності у всьому світі. На лікування раку витрачають мільярди доларів.

Про рак відомо, що це не одна хвороба, а, принаймні, 200 – при чому кожна з них має свої симптоми, методи діагностики та лікування.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що число випадків захворювання на рак зросте у найближчі 20 років на 70%.

Що це означає для людства? Нижче наводяться 10 графічних схем, які допоможуть оцінити масштаби розповсюдження цього захворювання.

Рак

Як вважають британські онкологи, перелік найбільш розповсюджених видів раку мало змінився за останні 40 років.

Рак2

Чотири найбільш розповсюджених види раку – легенів, грудей, кишківника та простати – складають 42% усіх випадків захворювань на рак у всьому світі.

Такі дані наводить проект Globoscan, який є базою даних, яку веде Міжнародна асоціація реєстрації раку.

Рак3

Рак легенів є найбільш розповсюдженим видом раку у чоловіків у всьому світі, у той час як рак грудей найбільш розповсюджений у жінок.

рак4

Остання доповідь Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчить, що більше 60% нових випадків захворювань реєструють у країнах Африки, Азії, Центральної та Південної Америки.

70% усіх смертей від раку у світі трапляються саме у цих регіонах.

Проте захворюваність на рак не обов’язково корелюється із загальним рівнем смертності у конкретних країнах. У деяких регіонах є більше ресурсів для лікування хворих на рак та покращення шансів на виживання.

рак5

Наприклад, Європа та Північна Америка мають нижчу смертність від раку у порівнянні із загальним числом хворих, у той час як Азія та Африка мають більше число випадків летального закінчення ракових захворювань.

рак6

Якщо розглядати кількість випадків захворювання на рак у країнах, найбільш високий рівень захворювання для чоловіків та жінок фіксується у Данії, де у 2012 році зафіксували показник 338 захворювань на 100 тисяч людей.

За нею йдуть Франція, Австралія, Бельгія, Норвегія, США, Ірландія, Корея, Нідерланди та Нова Каледонія.

рак7

На Близькому Сході найгірші показники в Ізраїлі, який займає 19 місце у списку з 50 країн.

Основні фактори ризику мало чим відрізняються у різних країнах світу.

рак8

Куріння лишається найбільш вагомим чинником та є причиною близько 20% випадків смерті від раку легенів.

Споживання алкоголю є найбільш розповсюдженою причиною смерті у Європі та Америці, а нездорове харчування та надмірна вага стають дедалі вагомішими чинниками ризику у країнах з низьким рівнем прибутків населення.

рак9

Джерело.