fbpx
Світ
Телескоп «Хаббл» знайшов найвіддаленішу галактику (фото)

Космічний телескоп «Хаббл» знайшов найвіддаленішу з усіх виявлених досі галактик, яка отримала номер GN-z11, повідомляє ВВС.

Вона розташована на такій відстані від Землі, що тьмяне світло її зірок досягає нас через 13,4 млрд світлових років.

Іншими словами, «Хаббл» бачить цю галактику такою, яка вона була через 400 млн років після Великого вибуху.

Астрономи впевнені в точності своїх вимірів, оскільки зробили спектральний аналіз світлових хвиль, які випромінює ця галактика.

Такий аналіз дуже важко проводити у випадку із настільки віддаленими джерелами, однак якщо це виходить, то відстань до цього джерела хвиль можна визначити з великим ступенем точності.

«Це справді показує вершину досягнень «Хаббла» в області вивчення галактик за всю історію космосу», – стверджує керівник наукової групи, астроном Єльського університету Паскаль Ош.

«Коли телескоп запустили, ми вивчали галактики, вік яких перевалив лише за половину всієї космічної історії, а зараз ми повернулися на 97% часу назад. Це найбільше досягнення», – заявив астроном.

Проте фахівці припускають, що ветеран космічних досліджень вже наблизився до межі своїх технічних можливостей, і зазирнути у найвіддаленіші куточки космосу вже доведеться наступнику «Хаббла».

Такий телескоп – «Джеймс Вебб», уже будують і його планують запустити в 2018 році.

Галактика

Джерело.