fbpx
Дозвілля
Такий вигляд має щастя в організмі (відео)

Молекула білка міозина крокує по актіновій нитці та тягне кулю эндорфіна до внутрішнбої частини темінної кори головного мозку (прекунеус), що відповідає за щастя.

Серотонін часто називають “гормоном щастя”, він виробляється в організмі в моменти екстазу, його рівень підвищується під час ейфорії і знижується під час депресії. Але поряд з найважливішим завданням дарувати нам гарний настрій, він виконує в організмі ще масу функцій.

ЩО ТАКЕ СЕРОТОНІН?

Серотонін виконує роль хімічного передавача імпульсів між нервовими клітинами. Хоча, ця речовина виробляється в мозку, де і виконує свої первинні функції, приблизно 95 % синтезується серотонін в шлунково-кишковому тракті та тромбоцитах. В організмі постійно циркулює до 10 мг серотоніну.

Серотонін відноситься до біогенних аміни, метаболізм схожий з метаболізмом катехоламінів. Нейромедіатор і гормон, який бере участь у регуляції пам’яті, сну, поведінкових і емоційних реакціях, контроль кров’яного тиску, терморегуляції, харчових реакціях. Утворюється в серотонінергичеських нейронах, епіфізе, а також ентерохромаффірових клітинах шлунково-кишкового тракту.

95% серотоніну в людському організмі локалізовано в кишечнику, це основне джерело серотоніну крові.

У крові він міститься переважно в тромбоцитах, які захоплюють серотонін з плазми.

Читайте також:В ООН ВИРАХУВАЛИ ІНДЕКС ЩАСТЯ У РІЗНИХ КРАЇНАХ І РАЄМ НА ЗЕМЛІ НАЗВАЛИ ДАНІЮ

Джерело

Реклама