Події
“Таке буває. Рука зісковзнула”: хлопець пoмeр під час нескладної операції

20-річний Денис Столярчук пoмeр під час операції по виправленню носової перегородки. Трагедія сталася у 1-ій міській лікарні Кривого Рогу на Дніпропетровщині.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила місцева журналістка Наталія Шишка, пише gazeta

“У Дениса викривлена носова перегородка з народження. Ця проблема викликала труднощі при диханні. Тому лікарі рекомендували зробити операцію, коли виповниться 18 років. Згодом родина звернулася до лікаря Володимира Цицея – завідувача відділенням.

Записалися на прийом. Зробили аналізи і томографію голови. Протипоказань до операції не було. Коли приїхали вперше, виникли проблеми з наркозом. Операцію відклали на 10 днів. Прийшов час і Дениса госпіталізували. Лікар був на нервах. Сказав, що багато операцій. Матір поцілувала сина і стала чекати. Згодом вийшов лікар і сказав, що денис заснув.

Стурбована жінка не могла знайти місця. Її заспокоювали. Медсестри казали, що все пройде добре. Повиходили лікарі. Дениса забрали на МРТ. А потім в операційну. Через годину жінку покликали у кабінет лікаря. Наступні слова шокували матір: “На жаль, таке буває. Ми не виключаємо своєї провини. Однак у вашого сина, мабуть, був осколок. Саме він зачепив судину”. Жінка не повірила в це. Перед операцією робили МРТ. Там подібного не показало.

І запевняє, ніякого осколку і не могло бути. Матір просили не переживати. Сказали, що підключили найкращих фахівців, нічого не приховують. Деякі витрати візьмуть на себе. Жінка зрозуміла, що під час операції щось сталося з інструментом. Матір хотіла розібратися, але її попросили їхати додому, займатися другою дитиною”, – коментує матір загиблого Дениса, Олена Владиславівна.

Читайте також:ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ: У РАДІ НАЗВАЛИ МІНІМАЛЬНИЙ РІВЕНЬ

Лікар озвучив діагноз – черепно-мозкова травма, на 2 см зачеплений нерв правого ока, інсульт, крововилив, зачеплена сонна артерія.

На питання жінки, хто винен, відповідь така: “Ну, не грибів же ваш син об’ївся”. Матір кинулася до лікаря, який оперував зі словами “Як ви могли?”. На це він відповів: “Таке буває. Рука зісковзнула”. Виходить, що лікар долотом проткнув дитині череп”, – додала Олена.

Зібрали консиліум. Вирішили дитину транспортувати в обласну клінічну лікарню імені Мечникова на реанімобілі. Там подивилися знімки МРТ. Сказали, операцію робити неможливо, оскільки на сонній артерії утворився тромб. Треба було розріджувати кров. Лікарі знов зібралися. Показали купу осколків у голові Дениса, надірвану сонну артерію. Сказали, що ставитимуть стент. Хлопця готували до операції. На 6-ий день МРТ показало погіршення. Пішов набряк мозку. Заговорили про трепанації черепа. Хірург же сенсу в цьому не бачив. Згодом Денис почав реагувати, стискати руку, відкривати очі. Наступні 3 дні були стабільно важкими. Потім хлопець впав у кому. На 12-ий день Денис пoмeр.

За висновком судово-медичної експертизи, смерть настала внаслідок хірургічного втручання. До смерті призвів набряк головного мозку, перелом основи черепа, відкрита черепно-мозкова травма, випадковий поріз, прокол, прорив або кровотеча під час хірургічної операції.

Related Post

facebook