fbpx
Події
“Синього кита” змінила “червона сова”. В Україні діти захопилися новою cмepтельною грою

У столичних школярів з’явилася нова небезпечна гра. «Червона сова» створена за аналогією з сумнозвісним «Синім китом», хіба що умови дещо відрізняються. Діти не повинні спати по кілька днів і при цьому виконувати завдання куратора, повідомляють “Вести”.

Поліція вже порушила кpимінальну справу по одному з фактів втягнення київської школярки в гру.

Ніколи не тікала з дому. Історія 14-річної Лєри П., яка зникла 30 листопада, отримала несподіване продовження. Вона виявилася учасником гри «Червона сова». Лера вийшла з дому на вул. Світлицького на Виноградарі і пішла нібито на заняття з англійської мови, але додому не повернулася. Її мама Галина Першко розповіла виданню, що знайомі бачили її дочку в Умані, про що повідомили їй в «Фейсбуці».

«Лера ніколи раніше не тікала з дому і завжди була зразковою дитиною», – каже мама.

Пізніше дівчинку таки знайшли знайомі в Умані. Вони запевняють, що вона була в відчуженому стані, з поpiзами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном і інструкцією в кишені для подальших дій. Вона не розуміла, чому її шукають. І нібито у неї була установка, що вона поїхала до бабусі, хоча та живе за 50 км від Умані.

За словами Галини Першко, на даний момент ведеться слідство, хто і навіщо змусив дівчинку поїхати в Умань. «Поки триває слідство, поліція заборонила мені що-небудь говорити», – сказала виданню мама Лери. У той же час знайомі дівчинки розповіли: поліція підозрює, що причиною всьому стала гра «Червона сова».

«Червона сова не спить ніколи». Як з’ясувало видання, правила гри «Червона сова» дуже нагадують «Синього кита». Куратори також через соцмережі дають завдання, правда, ще змушують дітей не спати ночами заради загадкового призу. На YouTube буквально на цьому тижні з’явилося відразу кілька роликів, присвячених «Червоній сові». Але наскільки поширена ця гра зараз в Києві, в поліції відповісти не змогли.

Як з’ясувало видання в офіційно забороненій в Україні соцмережі «ВКонтакте» існує сім груп, їх періодично блокують, але вони з’являються знову. Щоб потрапити в групу, потрібно подати заявку. Але як показав наш експеримент, приймають в групу тільки дітей – нам за кілька днів так і не дали «зелене світло».

Читайте також: У Коростені на святковому столі людей з інвалідністю пригощали булочками, а чиновників – ікрою

Судячи з усього, інформацію про майбутніх жеpтв збирають через друзів, однокласників і в соціальні мережі. Розповісти якомога більше подробиць про друзів і однокласників, а також їх рідних – одне з перших завдань в таких групах, як «Синій кит» і ін. Наступне завдання – привести друзів в якості учасників в приватну групу.

Адвокат Іван Ліберман розповів виданню, що до нього зверталися батьки учасників гри «Червона сова». «Буквально протягом двох останніх тижнів до мене за консультацією стали звертатися батьки київських школярів, чиї діти грають в cyїцидaльні ігри. Вони бояться, що діти можуть піти на те, щоб yбuти когось або загuнyти самі. Їх насамперед насторожила відчужена поведінка дітей, а також пристрасть до нічних чувань біля комп’ютера. Я всім порадив звертатися в управління по боротьбі з кiберзлoчинністю».

Related Post

facebook