Політика
Сигарети дорожчатимуть і надалі

За перший квартал у держбюджет країни надійшли рекордні 7,4 мільярда гривень від акцизів на сигарети.

Це на 66% (майже на 3 мільярди гривень) більше, ніж за той же період минулого року, повідомив Український центр контролю над тютюном, пише газета “Експрес“.

Що ж відбулось, українці стали більше курити?

“Ні, навпаки, є чітка тенденція до зменшення. Для прикладу, за даними Державної служби статистики, ще у 2014 році курців було 20,9 відсотка, нині маємо 18,9%”, — коментує Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю за тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України.

А збільшення надходжень до бюджету він пояснює так: “Це стало можливим завдяки підвищенню ставок акцизів, чому передували справжні цінові війни, які влаштували тютюнові компанії. Дізнавшись про збільшення акцизів на сигарети з 1 січня, компанії різко опустили ціни на сигарети. Так вони вирішили привабити споживача. У результаті, скажімо, у жовтні минулого року середня ціна за пачку сигарет з фільтром вітчизняних марок становила 13,67 гривні, а в лютому цього року її знизили до 12,04 гривні. Деякі марки продавали взагалі без прибутку.

Попри зміни, українці не стали курити більше, проте збільшились обсяги контрабанди за кордон. А якщо взяти до уваги той факт, що акцизи було збільшено аж на 40% (раніше мінімальний акциз становив 6 гривень 80 копійок, тепер його збільшено до 8,90 гривень), тютюнові компанії зазнали шалених збитків, тоді як бюджет одержав рекордні надходження. До речі, уже зареєстровано законопроект щодо подальшого підвищення цін, зокрема, на сигарети дорожчого сегмента.

Цінову війну тютюнові компанії програли, адже таки були змушені підвищити ціни на свою продукцію (у середньому, на три гривні). Очікуємо, що цього року реалізація сигарет зменшиться до 70 мільярдів штук, це на 3 мільярди менше, ніж продано в 2015 році. А загальні акцизні надходження до держбюджету цього року становитимуть близько 31 мільярда гривень — на 9 мільярдів більше, ніж було в 2015-му”.

Читайте також: Якщо призначено нульову субсидiю: Фахiвцi розповiли про нюанси.

Джерело.

 

Реклама

Related Post

facebook