Політика
Суд заарештував майно Бахматюка за позовом НБУ

Печерський районний суд Києва 12 травня заарештував все рухоме і нерухоме майно Олега Бахматюка – бенефеціара неплатоспроможного банку “Фінансова ініціатива”.

Як наголошується на сайті Нацбанку, майно арештоване в рамках позову фінрегулятора про стягнення заборгованості за наданий банку стабілізаційний кредит на чотири мільярди гривень.

Як наголошується в повідомленні регулятора, стабкредити на 4 млрд грн було надано в 2014 році, в якості застави було прийнято майно та майнові права юридичних осіб, при цьому Бахматюк виступив фінансовим поручителем по цих кредитах.

Нагадаємо, банк ” Фінансова ініціатива” був визнаний неплатоспроможним в червні минулого року.

Банк “Фінансова ініціатива” заснований в 2005 році. Його 100% -ним бенефіціаром на березень 2015 років через Quickcom Limited і ТОВ “Інвест-Сервіс” був Олег Бахматюк, який також є найбільшим акціонером VAB Банку, рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації якого НБУ прийняв 20 березня 2015 року.

Згідно з даними Нацбанку, на 1 квітня 2015 року з розміром активів (19,18 млрд грн) банк “Фінансова ініціатива” займав 16-е місце серед 133 українських банків.

Відзначимо, в березні НБУ заявив про намір стягнути з поручителів-власників банків, визнаних неплатоспроможними, 11,462 млрд грн.

Згідно з інформацією НБУ, фінансова порука Бахматюка по VAB Банку складає 4,55 млрд грн, по банку “Фінансова ініціатива” – 4 млрд грн.

Крім того, центробанк має намір відсудити у Костянтина Жеваго заставу рефінансування “Фінанси та Кредит”, яким стало фінансове поручительство в розмірі 1,45 млрд грн.

Поручитель Імексбанку Леонід Клімов забезпечив кредит НБУ фінансовим поручительством на 300 млн грн і спортивно-оздоровчим комплексом “Люстдорф”, а Микола Лагун, який є поручителем Дельта Банку, забезпечив кредит земельними ділянками на 768,848 млн грн.

Читайте також: ПРИВАТБАНК СТВОРИВ СХЕМУ КРЕДИТУВАННЯ ПОЗА ЗОНОЮ НАГЛЯДУ НБУ

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook