fbpx
Дозвілля
Суд: Одного Протоколу замало для підтвердження стану алкогольного сп’яніння водія

Схоже розпочинаються часи, коли судді все ж таки починають звертати увагу на відсутність належних доказів та неправильне оформлення документів у справах про накладення адміністративних стягнень, зокрема у притягненні до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння – стаття 130 КпАП України. Якщо згадати, зовсім недавно були часи, коли водія безпідставно суди позбавляли прав «за п’янку» незважаючи на те, що у справі були взагалі були відсутні будь-які докази, стан водія визначався інспектором «на око», а в протоколі робилось чимало помилок, як формальних, так і грубих.

Розповсюдженою була фраза судді «я довіряю слову інспектору, а не вам», хоча сам інспектор у судове засідання не приходив, а щодо помилок у протоколі – «ну ви знаєте скільки за день, він таких протоколів складає, на таких порушників як ви».

У цій справі суд закрив провадження у зв’язку з відсутністю події і складу адмінправопорушення – ч. 1ст. 247 КУпАП, оскільки в справі не було належних і допустимих доказів, окрім складеного інспектором протоколу про адмінправопорушення. Слід підкреслити, що у суді свідок підтвердив правоту водія, а інспектор та поняті до судового засідання не з’явилися.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 10.09.2016р. в 01.45 годин ОСОБА_1, який керував транспортним засобом – автомобілем Міцубісі д/НОМЕР_1 по вул.Сабурова, 2 в м.Києві, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 свою винність у вчиненні правопорушення не визнав та пояснив, що 10.09.2016р. в 01.45 годин він разом зі знайомою ОСОБА_2 перебував в автомобілі Міцубісі д/НОМЕР_1 на заправці по вул.Сабурова, 2 в м.Києві, де до них під’їхали працівники поліції, які після перевірки документів виказали про підозру його у знаходженні в стані алкогольного сп’яніння та запропонували пройти тестування на приладі «Драгер» на стан алкогольного сп’яніння, на що він погодився, він тричі пройшов тестування на приладі «Драгер», який стан алкогольного сп’яніння у нього не виявив, незважаючи на це інспектори поліції склали відносно нього протокол, хоча він не відмовлявся пройти медосвідування на стан сп’яніння.

Опитана в суді свідок ОСОБА_2 пояснила, що 10.09.2016р. в 01.45 годин вона знаходилась в автомобілі Міцубісі д/НОМЕР_1 на вул.Сабурова разом із ОСОБА_1, до них під’їхали працівники поліції та запропонували ОСОБА_1 пройти тестування на стан сп’яніння, на що ОСОБА_1 погодився та тричі проходив тестування на приладі «Драгер», який стан сп’яніння у ОСОБА_1 не виявив.

З метою перевірки вищевказаних пояснень ОСОБА_1 судом двічі викликались для дачі пояснень в суді ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які зазначені понятими в протоколі, які в суд не з’явились, що ставить під сумнів наявність існування вказаних осіб. Також до суду для дачі пояснень двічі викликався інспектор УПП ОСОБА_5, який теж до суду не з’явився.

Крім того, в порушення вимог ст.251 КУпАП до протоколу про адміністративне правопорушення не долучено жодного доказу вчинення ОСОБА_1 дій, зазначених в протоколі. Протокол про адміністративне правопорушення сам по собі без підтвердження іншими доказами не є доказом на доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст.130 ч.1 КУпАП. Таким чином, пояснення ОСОБА_1 матеріалами справи не спростовані.

За таких обставин даний адміністративний матеріал підлягає закриттю, оскільки в

діях ОСОБА_1 не знайшли підтвердження подія та склад адміністративного правопорушення за ст.130 ч.1 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 247 п.1, 283, 284, 287, 289 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП в зв’язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення в Апеляційний суд м.Києва через Деснянський районний суд м.Києва.

Читайте також: Погані новини!!! Законопроект про легалізацію авто з іноземними номерами відверто саботується (відео)

Джерело.

Related Post

facebook