Політика
Ставицький стверджує, що у нього вимагали 5 млн (відео)

П’ять мільйонів доларів вимагали у екс-міністра палива та енергетики Едуарда Ставицького, щоб закрити проти нього кримінальні справи, порушені в Україні. Зі слів колишнього чиновника, гроші з нього вимагали шантажем представники військової прокуратури. Також від Ставицького вимагають дати свідчення проти сім’ї Януковича, включаючи Азарова, Арбузова і Іванющенка. Про це Ставицький повідомив в ефірі міжнародного ізраїльського інтернет-каналу ILand.

Зараз Ізраїль не віддає Ставицького, який живе в цій країні, тому що не довіряє українській прокуратурі. Ізраїльські правоохоронці вважають потуги українських прокурорів – політичним переслідуванням. Зате сам Ставицький всіляко йшов на співпрацю з військовою прокуратурою України, щоб прискорити слідчі дії по його справі.

Водночас головний військовий прокурор Анатолій Матіос займався формальними відписками у його справі.”За однією й тією ж самою фабулою кримінальної справи проти мене ведуть слідчі дії за різними номерами і статтями Кримінального Кодексу України. Переконаний, що це робиться свідомо, затягуючи розгляд справи по суті. Переконаний, що прокурор Матіос намагається на мого прізвища заробити собі політичні дивіденди, щоб поборотися за крісло генерального прокурора України “, – заявив екс-міністр палива і енергетики Едуард Ставицький.

Колишній український чиновник припускає, що кожен новий керівник прокуратури бажає нажитися на його положенні, вимагаючи у Ставицького гроші в обмін на закриття і знищення всіх документів з його кримінальної справи.

“Військовий прокурор, який мав шукати вбивць на Майдані, займається політичними переслідуваннями. Чому Матіс не поїхав в Москву до Януковича, якщо він такий борець за справедливість? Не вистачило мужності туди поїхати? Те, що відбувається зараз в моєму випадку – це звичайний шантаж і рекет в прокурорських мундирах! Я розумію, що вся документація, яка зараз використовується проти мене – це маніпуляція “, – зазначає Ставицький.

Зараз Ставицький не дає свідчення на території України, тому що боїться за своє життя.

“Я згоден приїхати і дати свідчення, але є кілька рішень судів, які мене заочно заарештовували. Тому зараз я боюся за своє життя і здоров’я, якщо приїду давати свідчення на територію України. Також я не збираюся давати хабарі владі. Чи це буде 5 гривень , чи 5 млн, тому що це корупція, яка породжена вимаганням “, – наголосив Ставицький.

Нагадаємо, що головний військовий прокурор Анатолій Матіос передав міністру юстиції Ізраїлю запит Генеральної прокуратури України про міжнародну правову допомогу в розслідуванні щодо колишнього Міністра енергетики та вугільної промисловості України Едуарда Ставицького щодо вручення останньому повідомлення про підозру в скоєнні особливо тяжких злочинів проти держави.

Читайте також: Головна люстраторша пояснила, як потрапила в “панамські документи”

Джерело.

 

Реклама

Related Post

facebook