Без рубрики
Стали відомі нові деталі вбивства 16-річного українця в російській колонії

Співробітники Білоріченської виховної колонії (Краснодарський край Росії), які побили 16-річного громадянина України Віталія Попа, перебували в стані алкогольного сп’яніння.

Про це пише “Новая газета“, якій вдалося отримати матеріали службової перевірки трагедії.

Із матеріалів перевірки стає відомо, що відповідальним за те, що відбувається в колонії, був тимчасово виконуючий обов’язки начальника установи Владислав Іванов. Вдень 24 листопада 2015 року він викликав старшого інспектора відділу охорони Арсена Шамхалова і доручив вночі зустріти етап. Інспектор Шамхалов, у свою чергу, дав вказівку підлеглим прибути до 11 вечора.

“Це був не спецназ, який привозять для придушення зеківських бунтів, а загін із працівників колонії”, – уточнило видання.

Також виданню вдалося зустрітися з працівником крайового управління Федеральної служби виконання покарань, який погодився говорити на умовах анонімності.

Він розповів, що під час побиття засуджених вони були п’яні. Старший інспектор охорони Павло Грицина нібито посварився з родичами та вирішив “зняти стрес”.

“До столу він запросив друзів-охоронців, які нудьгували в очікуванні засуджених. Випивали в приміщенні інженерно-технічної служби, а після пиятик нібито пішли зустрічати етап”, – сказано в статті.

Як сказано в матеріалах перевірки, перед прибуттям етапу Дмитро Домахін, начальник варти, старший лейтенант, вимкнув у колонії відеокамери. Потім пропустив на територію інспектора Шамхалова з чотирма працівниками колонії. Це грубі порушення інструкцій.

Перевіряючий вказують, що в діях Домахіна “вбачаються ознаки складу злочину” (порушено кримінальну справу за статтею 286 Кримінального кодексу Росії “Перевищення службових повноважень”).

Засуджених привезли близько опівночі. У матеріалах перевірки зазначено, що всіх сімох завели в коридор ДІЗО (дисциплінарний ізолятор) і обшукали. Потім черговий помічник начальника колонії Андріященко звірив їхні особисті справи. І почалося побиття.

“Щодо засуджених фізична сила була застосована без мети припинення протиправних дій”, – пишуть особи, які здійснили перевірку.

Тобто підлітків били без підстав, просто так – шестеро співробітників колонії в чорних масках. “Більш жорстоко били <…> Попа Віталія Івановича”, – йдеться в матеріалах перевірки.

Як повідомлялося раніше, у кінці листопада 2015 року співробітники Білоріченської виховної колонії побили 16-річного громадянина України Віталія Попа, в результаті чого він помер. Його батьки заявили, що домагатимуться покарання людей, причетних до смерті їхнього сина.

Читайте також: “Він дуже пручався, і ми його задушили”, – розповіла деталі підозрювана у вбивстві студентів-індусів (відео).

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook