Без рубрики
Стало відомо, як зміняться ціни на продукти, бензин і комуналку після Великодня

У травні зростуть комунальні тарифи, ціни на бензин, а сезонні овочі та фрукти подешевшають. Про це пише Kp.ua.

Зростання світових цін на нафту призвело до подорожчання бензину на більшості українських АЗС. У квітні літр палива подорожчав на 1-1,5 гривні на всіх АЗС. Як кажуть експерти, у травні ціни зупиняться і можуть піти вниз, якщо продовжиться зміцнення гривні.

Як кажуть експерти, ціна на найпопулярніший паливо марки А-95 буде в діапазоні 21-23 грн/л, для дизельного палива прогнозує коридор 19-21 грн/л. Тобто найдешевший бензин подорожчає ще як мінімум на гривню-півтори.

На скільки зростуть тарифи на комунальні послуги, поки що аналітики можуть тільки гадати. Справа в тому, що напередодні сьогоднішнього засідання уряду говорили про два можливі сценарії зростання тарифів на газ, а разом з ними на опалення і гарячу воду. Відомо одне – підвищення не уникнути.

Прем’єр Володимир Гройсман заявив, що уряд буде змушений продовжити поступове підвищення тарифів до економічно обґрунтованого рівня, як цього вимагає МВФ.

“Є зобов’язання, які підписані українською стороною, що тарифи на газ будуть 100% відповідати вартості. Іншого шляху немає, у мене немає вибору”, – сказав Гройсман.

Щодо зростання тарифів є два сценарії. Перший записаний у старій програмі співпраці з МВФ. Цього року тариф на газ підвищується до 75% від економічно обґрунтованої ціни. На сьогодні це близько 5500 грн. А вже в наступному році ціни зростуть до 100% від економічно обґрунтованого тарифу. На сьогодні близько 7-8 тисяч гривень.

Другий варіант полягає в тому, що тариф зросте до 6,8 тисячі гривень уже в цьому році. Деякі джерела говорять, що уряд може підвищити тарифи одним махом, щоб хвиля негативу не розтягувалася на кілька років.

Разом зі зростанням цін на паливо будуть підняті й ціни на опалення. Справа в тому, що газ на ТЕЦ надходить теж за пільговим тарифом, який нижче трьох тисяч грн за тисячу кубометрів. З травня він зросте мінімум до 5,5 тисячі гривень. Чиновники вже говорили про підвищення тарифу на 70-80%.

На сьогодні середня ціна по країні за 1 гігакалорію становить 650 гривень, після підвищення вона зросте до 1100 гривень. Якщо ж у вас немає лічильника тепла в будинку, за 1 квадратний метр площі ви будете платити не 16-18 грн., а 29-32 гривні. Щоб прикинути свої витрати, для порівняння можете подивитися, скільки ви платили за тепло цієї зими, і помножити суму на коефіцієнт 1,8.

Ціни в магазинах і на ринках в травні будуть повністю залежати від церковних свят, а точніше, від закінчення Великого Посту у православних християн. За прогнозами аналітиків, очікується зростання цін на м’ясо і зниження цін на гриби і молочну продукцію.

Після Великодня зростуть ціни на м’ясо, тому що люди знову почнуть його купувати після завершення Великого Посту, впаде ціна на гриби як замінник м’яса, – пояснив генеральний директор української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

На молочну продукцію ціна росла в квітні, але вона більш-менш стабілізується десь у травні, коли буде випас на полях і збільшиться удій, і таким чином і молоко почне потроху падати в ціні, і сметана, і сири.

Зі слів Дорошенка, ціна на овочі зараз демонструє різноспрямовану тенденцію.

Водночас овочі борщового набору на попередньому тижні продовжували дешевшати, знизившись на 5,9% порівнянозі зниженням на 4,5% тижнем раніше.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що напередодні Великодня в Києві підскочили ціни на картоплю. При цьому український борщ подешевшав на 2 гривні.

Читайте також: Топ-5 рецептів великодніх пасок: старовинна українська та модна фісташкова.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook