fbpx
Історія
Стала мамою в 5 років і пережила сина майже на півстоліття

Ліна Ванесса Медіна — наймолодша мати в медичній історії, яка народила у віці 5 років, 7 місяців і 17 днів.

Існує деяке протиріччя з місцем і точною датою народження Ліни Медіни. В якості місця народження називається Антаканча або Пауранга або Тикрапо, разом з тим всі ці міста розташовані в регіоні Уанкавеліка. Дата народження також достовірно невідома, називається і 23 вересня і 27 вересня 1933 року.

У п’ятирічної Ліни помітно виріс живіт. Серед сусідів поширилися забобонні плітки, буцімто у дівчинки всередині живе змія. Звинувачували Апу, духа Анд. Тоді, у другій половині квітня 1939 року, батьки відвели дочку до сільських знахарів-шаманів. Ті вирішили, що це пухлина, і порадили відвезти дитину до найближчого міста, Піско. Там лікарі виявили, що вона була на сьомому місяці вагітності.

Доктор Херардо Лосада відвіз її в столицю Перу до пологів, щоб інші фахівці підтвердили, що дівчинка була дійсно вагітна.

Медіна1

Півтора місяці потому, 14 травня 1939 року, вона народила хлопчика кесаревим розтином, необхідним через її нерозвинений таз. Операція була виконана доктором Лосадою і доктором Буссаллеу, доктор Коларета забезпечував анестезію. Звіт про цей випадок був опублікований в La Presse Médicale, та супроводжувався анамнезом, у яком було викладено, що менархе у дівчинки настало у 2 роки і 8 місяців, до чотирьох років у неї були досить розвинені молочні залози, а в 5 років вже зазначалося характерне розширення тазових кісток.

Її син важив 2,7 кг при народженні і був названий на честь Херардо, її лікаря. Херардо виховували дідусь та бабуся як власного молодшого, десятого, сина. Ліну він вважав своєю старшою сестрою; у віці десяти років хлопчик довідався, що насправді вона його матір. Херардо ріс здоровим, але помер у 1979 році у віці 40 років від хвороби кісткового мозку.

Не було задокументовано, як завагітніла Ліна Медіна. Вона ніколи не називала ні батька дитини, ні обставин зачаття. Її батька заарештували за підозрою в, але відпустили через відсутність доказів. В одній зі статей[4] вказувалося, що у перуанських індіанців (особливо в селах, на зразок тієї, де росла Ліна) як і раніше широко поширені масові свята, що зазвичай закінчуються жорсткими оргіями; вважалося, що дівчинка якимось чином могла бути залучена до «святкування» і після цього завагітніла, але, оскільки Медіна жодних коментарів щодо цього не давала, це залишається лише припущенням. Від інтерв’ю, запропонованого агентством “Рейтеру 2002 році, «наймолодша мати в історії» відмовилася.

Ліна Медіна пізніше вийшла заміж за Рауля Хурадо, від якого народила другого сина в 1972 році. Вони живуть в бідному районі Ліми, відомому як Chicago Chico («Маленький Чикаго»).

Медіна

Існують дві опублікованих фотографії, що документують цей незвичайний випадок в історії медицини. Одна фотографія дуже поганої якості, була зроблена на початку квітня 1939, коли Медіна була вагітна 7,5 місяців.

Ця фотографія має істотну цінність, тому що доводить вагітність Медіни, так само як ступінь її фізіологічного розвитку. Однак цей знімок не дуже широко відомий поза межами медичних кіл. Інша фотографія набагато чіткіша і була зроблена рік потому в Лімі, коли Херардо було одинадцять місяців.

Медіна1

Померла Ліна Ванесса Медіна 8 листопада 2015, у віці 82 роки, переживши сина на 36 років.

Читайте також: Моторошні свідчення забутих жертв ГУЛАГу.

Джерело.

 

Related Post

facebook