fbpx
Світ
«Смоленська різня». Польща офіційно відновлює розслідування авіакатастрофи під Смоленськом

Польща відновлює розслідування авіакатастрофи під Смоленськом, яка сталася 10 квітня 2010 року і в якій загинув президент країни Лех Качинський. Документи, які дозволяють відновити розслідування авіакатастрофи, були підписані у четвер, 4 лютого, міністром оборони Польщі Антонієм Мацеревичем.

Мацеревич зазначив, що раніше ігноровані висновки спеціальної польської урядової підкомісії “чітко і недвозначно” встановили відповідальність Росії за авіакатастрофу, цитує агентство AFP.

“Були приховані основні факти та інформація, які докорінно змінюють нашу думку про те, що сталося”, – сказав міністр оборони Польщі, додавши, що докази також були знищені. До складу комісії, яка буде яка буде проводити розслідування, увійшла 21 особа.

У російському міністерстві закордонних справ у відповідь на відновлення розслідування заявили, що це є суверенним правом Польщі. “Якщо у них є питання, які залишилися нез’ясованими, то, мені здається, вони повинні самі для себе на них відповісти”, – сказала офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова на брифінгу в Москві, висловивши надію, що “це не пов’язано з політикою”, цитує агентство “Інтерфакс”.

Нагадаємо, літак ТУ-154 з польською делегацією на борту розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Жоден з 96 людей не вижив. Авіакатастрофа забрала життя польського президента Леха Качинського, його дружини Марії, усього військового керівництва країни, деяких урядовців, голови центробанку Польщі, а також окремих парламентарів та представників церкви.

Джерело.

Реклама