fbpx
Світ
Смерть диктатора. BBC оприлюднили відео останніх хвилин життя Каддафі

Британський телеканал BBC оприлюднив відео з останніми хвилинами життя Лівійського диктатора, полковника Муаммара Каддафі.

Муа́ммар Кадда́фі (англ. Muammar Qaddafi, араб. معمر القذافي‎; народився 13 вересня 1942 — помер 20 жовтня 2011) — міжнародний діяч, лідер Лівії у 1969—2011 роках, також один з найбагатших людей усіх часів.

17 лютого 2011 року розпочалися головні політичні протести проти уряду Каддафі. Протягом наступних тижнів, попри жорсткий опір уряду, ці протести щоразу більше розросталися. В кінці лютого країна потонула в хаосі, а кількість загиблих під час повстань наближалася до тисячі осіб.

На березень 2011 року масові повстання перейшли у стан громадянської війни, водночас з іншими подіями так званої «Арабської весни». 17 березня 2011 року ООН вирішила вдатися до серії заходів по захисту цивільного населення Лівії, в тому й заборонити польоти Каддафієвої авіації над Лівією.

27 червня 2011 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Муаммара Каддафі разом із його сином, а також голови розвідки, звинувативши їх у злочинах проти людяності впродовж громадянської війни в Лівії. Довгий час він переховувався.

20 жовтня 2011 року агенція Reuters із посиланням на представника Національної тимчасової ради, повідомила, що Муаммар Каддафі, якого захоплено в місті Сирт, помер від поранень, яких він мав декілька — в обидві ноги та голову. Місто Сирт було останнім оплотом прихильників Каддафі. Його захоплено раніше, в четвер, 19 жовтня.

Реклама

Related Post

facebook