fbpx
Здоров'я
Скільки часу потрібно вашому мoзку, щоб відновитися після алкoгoлю

Фізіологи з Великобританії вирішили дізнатися, скільки часу потрібно мoзку, щоб відновити свої функції, порушені вживанням алкoгoлю, пише “Радіо Максимум”.

Добровольцям, серед яких були чоловіки та жінки різного віку, запропонували випити по чотири порції алкoгoлю – така кількість вважається зловживанням. Після цього респонденти проходили різні тести.

Не таємниця, що алкoгoль сильно знижує здатність до концентрації, уваги та пам’ять. Добровольці проходили тести, спрямовані на дослідження когнітивних здібностей, а фахівці також контролювали рівень алкoгoлю в їх кpові.

Виявилося, що навіть на наступний день у респондентів функції не були відновлені повністю, хоча алкoгoлю в кpові вже не було.

Читайте також: Що буде з вашим організмом, якщо ви п’єте багато пива

Фахівці дійшли до висновку, що на відновлення після прийому однієї порції алкoгoлю мoзку знадобиться кілька годин, а якщо вживати багато спиpтного, то когнітивні функції можуть бути порушені на кілька днів. Почасти це пов’язано зі зневодненням, яке викликає алкoгoль, а також тим, що з організму вимиваються багато корисних мінералів, дефіцит яких потрібно відновлювати. Але свою роль відіграють й особливості нервової системи – в першу чергу мозок направляє енергію в найнеобхідніші зони.

Всі ці фактори та призводять до того, що після вживання алкoгoлю мoзку потрібно багато часу, щоб відновитися.

Related Post

facebook