Політика
Штраф і 10 років без авто: Верховній Раді запропонували посилити покарання п’яним водіям

У Верховну Раду подали законопроект № 4373, який передбачає посилення покарання п’яним водіям.

Про це повідомляє Joinfo.ua.

Парламенту пропонують внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Проект стосується водіїв, які під впливом алкоголю, наркотичних засобів або лікарських препаратів керують транспортним засобом, що надає поганий вплив на швидкість реакції і може створити аварійну ситуацію.
Ініціатором проекту став народний депутат України від фракції “Народний фронт” Андрій Тетерук.
Він нагадав, що наразі Україна перебуває серед перших країн Європи за смертністю на дорогах. Багато аварій трапляються з вини п’яних водіїв.

Відомо, що законопроект вже підтримала Асоціація слідчих суддів України (АССУ).

За діючими правилами, покарання за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння карається штрафом в розмірі від 3400 гривень. У разі повторного порушення водія позбавляють водійських прав на термін від одного до двох років. Новий законопроект передбачає збільшення заходів відповідальності за водіння в нетверезому вигляді, перебуваючи під дією наркотичних або інших препаратів.

Збільшаться строки, протягом яких порушення буде вважатися повторним. Позбавити водія прав можуть навіть в тому випадку, якщо порушення відбулося вперше. Автомобіль порушника будуть вилучати на так званій оплатній основі. Тобто не конфісковувати, а вилучати для того, щоб реалізувати його на аукціоні й відшкодувати виручені кошти колишньому власнику.

Допустиму норму алкоголю в крові пропонують залишити незмінною – до 0,2 проміле.

Читайте також: Рада прийняла законопроект про зниження ставок акцизу на вживані легкові авто від 2 до 28 разів.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook