fbpx
Дозвілля
Шокуючі покарання за корупцію в Іраку, Таїланді та Північній Кореї

Всього на сьогоднішній день є 13 країн, де смертна кара передбачена за економічні злочини (корупцію, розкрадання державних коштів, напад на співробітників митниці, збройне пограбування). Ось кілька прикладів:

Ірак

Ситуація зі смертною карою в Іраку небагато чим відрізняється від ситуації в Ірані, це так само ісламістська держава зі своїми законами і звичаями. Виконання смертної кари відбувається через розстріл або повішення. В Іраку є 48 кримінальних і релігійних злочинів, за які передбачена страта, в тому числі так карають за корупцію.

На сьогоднішній день Ірак займає друге місце по стратам в розрахунку на душу населення. З 36 мільйонів населення Іраку 97% сповідують іслам. Громадськість, в переважній більшості випадків, підтримує смертну кару.

Після вторгнення США в Ірак у 2003 році мала місце практика призупинення смертної кари, але в даний час Ірак разом з Іраном і Саудівською Аравією виконують більше 80% світових смертних вироків. Ці країни знаходяться під сильним впливом ісламських традицій.

Північна Корея
Відносно судового діловодства в Північній Кореї де-факто існує дві сфери – кримінального і політичного провадження, які відрізняються один від одного досить сильно. Кримінальне судочинство відбувається за загальноприйнятою моделлю: обвинувачений постає перед судом, а суд виносить вирок, керуючись Кримінальним кодексом КНДР.

До смерті обвинувачений може бути засуджений за звинуваченнями в тероризмі (ст. 61), зраді батьківщині (ст. 63), шкідництві і диверсії (ст. 65), зраді нації (ст. 68), контрабанді і торгівлі наркотиками (ст. 208) або умисному вбивстві (ст. 266).
10 лютого 2016 року стало відомо, що глава генштабу народної армії республіки Північна Корея Рі Йон Гіл був страчений у зв’язку зі звинуваченнями в корупції. Відзначається, що генерала армії Рі Йон Гіла також звинувачували в переслідуванні корисливих інтересів.

Стандартний спосіб страти в КНДР – розстріл. Засудженого прив’язують до стовпа або дерева, і розстрільна команда робить кілька пострілів. Робота ката – заняття не з приємних, але ж розстрілом справа не закінчується – потім потрібно відв’язати труп людини, яку ти щойно вбив, упакувати в мішок і укласти у вантажівку. Були випадки, коли люди кидали цю престижну в КНДР роботу через те, що не могли це витримати.

Таїланд
Згідно з новою поправкою до закону про корупцію, яка була прийнята 13 липня 2015 року, в Таїланді передбачена смертна кара за корупцію в особливо великому розмірі як для громадян Таїланду, так і для громадян іноземних держав.

Дослівно, покарані будуть особи, «які зажадали або прийняли чи погодилися взяти активи або будь-які інші блага для себе особисто або від імені інших осіб в обмін на дію чи бездіяльність при виконанні службового обов’язку, незалежно від законності чи незаконності зазначених дій або бездіяльності». Вони караються тюремним ув’язненням від п’яти до двадцяти років і штрафом в розмірі від 100 тисяч до 400 тисяч таїландських бат (близько 13 тисяч доларів), а в разі вчинення тих же злочинів в особливо великому розмірі –засудженням  на довічне ув’язнення або стратою.

Читайте також: Санітарка і лікар отримуватимуть однакову зарплату. Нові дискримінаційні засади оплати праці шокували фахівців

Джерело.

Related Post

facebook