fbpx
Політика
Семерак терміново звільнив головного еколога Івано-Франківщини відразу після огляду масштабів вирубки лісу на Косівщині (відео)

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак дав доручення звільнити керівника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області.

Про це повідомляє прес-служба Мінекології.

“Незаконні вирубки лісів на території Національних природних парків – це ганьба для нашої держави. Так далі бути не може. Ми повинні зупинити це. Складність питання в іншому, численні звернення до Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області та навіть до Державної екологічної інспекції України і Державного агентства лісових ресурсів не зупинили хижацького знищення лісів заповідних територій”, – прокоментував Семерак своє рішення.

Міністр під час поїздки на Прикарпаття оглянув проблемні території НПП “Гуцульщина”, де здійснюються незаконні рубки лісів у межах природно-заповідного фонду без отримання відповідних лімітів.

“Це – численні ледь прикриті пеньки, лисі схили гір у межах парку. Це також самовільно захоплені лісові земельні ділянки, здані у приватне користування з порушенням норм законодавства. За результатами масштабів побаченого та враховуючи численне ігнорування рішень ряду міністерських комісій Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківські області, Остап Семерак дав  доручення негайно звільнити начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігоря Стефурака”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Міністр екології також закликав усіх інших керівників національних парків не допустити порушення   природоохоронного законодавства України та підвищити рівень контролю за дотриманням особливого природоохоронного режиму парків.

Семерак нагадав, що незаконна і неконтрольована вирубка Карпатських лісів може призвести до екологічної катастрофи в регіоні, в результаті якої можуть розпочатися зсуви грунту, масові паводки, знищення червонокнижних видів тварин та рослин та створення реально загрозливої ситуації для населення.

“Ми будемо працювати над розширенням  площ заповідних територій, а тих, хто буде продовжувати знищення пралісів Карпат, будемо суворо карати згідно із законодавством України”, – зазначив міністр.

Він також висловив сподівання на підтримку уряду та Президента.

Читайте також: Порошенко схвалив зарахування служби у військовому резерві при участі в АТО до вислуги років.

Джерело.