Без рубрики
Семерак розповів, як “відкриття” Чорнобильської зони “вдарить” по Росії

Міністр екології та природних ресурсів заявив, що тоді РФ втратить $ 200 мільйонів, які Україна платить за захоронення ядерних відходів щорічно Міністерство екології та природних ресурсів хоче спорудити в Україні власне сховище відпрацьованого ядерного палива та побудувати закритий ядерний цикл.

Міністр наголосив, що це необхідно для того, щоб не платити Російській Федерації за зберігання ядерних відходів. “Україна кожного року платить 200 млн доларів Росії за зберігання ядерного палива.

Для того, щоб побудувати сховище ядерного палива ми повинні створити певний фонд. Україна в разі побудови такого сховища могла би його окупити за 2-3 роки”, – заявив він. Окрім того, Семерак заявив, що необхідно створити максимальну прозорість у Чорнобильській зоні та розглядати її як “зону можливостей”. “…ми повинні говорити про Чорнобильську зону не як про зону трагедії, а як про зону можливостей.

Сьогодні Чорнобильська зона є більш безпечною, ніж вона була 30 років тому. Звичайно зону потрібно робити відкритою. Я маю на увазі відкритість для суспільства, для громадськості: що там відбувається, хто там працює…”, – заяви він.

Нагадаємо, на території Чорнобильської АЕС, де наразі зводять новий купол для горезвісного четвертого енергоблоку, а також – сховище для ядерних відходів, для тисяч співробітників немає навіть найпростіших ліків, наприклад, анальгіну, або ж бинтів.

Читайте також: Росіяни залишаться без відпочинку у Туреччині та Єгипті до 2017 року (відео)

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook