fbpx
Політика
СБУ має доступ до інформації користувачів Viber і WhatsApp – Ситник

Служба безпеки України має доступ до інформації користувачів месенджерів Viber і WhatsApp, заяив глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

«Зняти інформацію і з Viber, і з WhatsApp, використовуючи можливості СБУ, – можна», – сказав Ситник в інтерв’ю ZN.UA.

При цьому він зазначив, що НАБУ поки не має власних каналів прослушки.

«Сьогодні одним з ключових законопроектів для нас є закон про внесення змін до ст. 263 КПК, яка регламентує порядок зняття інформації з каналів зв’язку. На сьогодні ми до оператора підключаємося через СБУ. З МВС знаходимося тільки на стадії переговорів, тому що у них у самих ще немає доступу», – розповів він.

Ситник також розповів про те, що віце-президент США Джо Байден двічі в бесіді з президентом України Петром Порошенко наполягав на необхідності забезпечення НАБУ окремої від СБУ технічною можливістю вести прослуховування.

«Ну, президент не висловився категорично проти. Була досить розпливчасте формулювання. Що стосується позиції СБУ, то у неї свої мотиви не допомагати нам: загроза тероризму і необхідність загального контролю. Однак, ні перше, ні друге не змінює нашої позиції з цього приводу. тим більше, в ситуації, м’яко кажучи, частих випадків незаконного зняття інформації з каналів зв’язку самими працівниками Служби. Проте, у мене є підозра, що ВР навряд чи найближчим часом зробить нам такий подарунок. Занадто багатьом ми наступаємо на хвіст», – розповів Ситник.

Він також повідомив, що в даний час НАБУ співпрацює з ФБР.

«Якщо ми їх про щось попросимо, то вони можуть підключити фінансову розвідку», – сказав Ситник.

Джерело.