fbpx
Політика
Савченко вже весною може повернутися до України – адвокат

Українська льотчиця і народний депутат від партії “Батьківщина” Надія Савченко, ймовірно, зможе повернутися в Україну вже прийдешньої весни, повідомив адвокат льотчиці Марк Фейгін, слова якого наводить ресурс Страна.

“Вирок оголосять на початку березня або в кінці лютого, буквально через три-три з половиною тижні. Далі вирок набуде чинності через 10 днів. Надія Савченко відмовляється подавати апеляцію, втім я не згоден з цією позицією і вважаю, що апеляцію подавати потрібно, проте вона не хоче цього робити. Ми поки її переконуємо, але через 10 днів після винесення вироку, в середині березня, він набуде чинності”, – пояснив адвокат.

На думку адвоката, з цього моменту може розпочатися процедура видачі Надії Савченко.

“Київ може направити запит про її видачу в Україну для відбуття терміну покарання. Там є низка перешкод процесуального характеру: Україна повинна визнати законність вироку, але це все – формальна сторона питання, цього можна уникнути, домігшись головного – щоб Надія Савченко опинилася в Києві. Все інше – має виключно політичний характер, а ніяк не зобов’язує дотримання процедури, оскільки, за цією логікою, Росія повинна дотримуватися Будапештського меморандуму”, – зазначив Марк Фейгін.

Раніше адвокат Надії Савченко Марк Фейгін заявив, що обвинувальний вирок у її справі вирішений і зараз тривають переговори щодо її відправки додому.

Джерело.

Реклама