fbpx
Історія
“Руссо туристо – обліко моралі”: історія рociянки яка повернулася з відпустки в Туреччині підкорила інтернет

Всім привіт. Сьогодні повернулася з відпустки, і відразу хочу написати свою історію. Поки мене переповнюють емоції. Історія не стільки про саму подорож, скільки про мій подив, обурення, і несприйняття культури деяких людей. Був якийсь дуже шумний зворотний переліт, переліт був нічний, дуже втомилися, спала весь день, зате тепер, коли настала ніч, не можу заснути. Були в Туреччині. Про сам відпустку писати особливо нічого, тому що все було досить банально. Готель, який працює за концепцією все включено, море, сонце, пляж. Загалом, все, як завжди. Навіть якось не знаю, з чого почати. Хочеться порушити різні теми в одній історії. Це буде не зв’язкова історія, а швидше за все якісь окремі епізоди. Епізоди я поділю на дві великі групи. За класикою сучасного жанру назву їх так: 1) ЯЖМАМА; 2) ЯЖЕЖБИДЛO.

Гаразд, почну з самого початку. Букв буде дуже багато. Попереджаю. Епізод перший. Яжмама. Дорога ТУДИ. Теж нічний рейс, виліт в 3.20 ранку. Стоїмо в черзі на реєстрацію. Перед нами молода жінка, років 35-40, з нею хлопчик підліток, її син, років 15-17, і ще одна дитина, років 6-7. Ну і по класиці жанру, дитина поводиться просто огидно. Балується, вередує, кричить, бігає, штовхає людей. Мама стоїть з відмороженим виглядом. Брат-підліток намагається його вгамувати, дитина бавиться ще більше. У підсумку, брат не придумав нічого кращого, ніж просто взяти малого за руки і силою тримати біля себе (дитина дійсно поводився просто огидно). Коротше брат його тримає і намагається щось вселити типу: постій спокійно, ти заважаєш людям. Малий бавиться ще більше, виривається, кричить, падає на підлогу, гойдається по підлозі. Брат його силою ставить на ноги. Малий починає з ненавистю копати ногами то, до чого може дотягнутися. Цим чимось виявляється наша валіза і нога мого хлопця. Ми відійшли, відкотили валізу. Малий в безсилій люті кричить і штовхає повітря і брата.

Навколо них уже утворився якийсь вакуум, люди відійшли і дивляться з подивом на матір, яка не видає абсолютно ніякої реакції. Немов її там взагалі немає. У підсумку, коли дитина вже почала червоніти від крику, а наші вуха вже майже крoвoтoчили, вона його бере на руки. Дитина замовкає, брат сором’язливо озирається. Йому явно соромно за свого молодшого брата і відморожену матусю. + Мій хлопець – людина, яка взагалі не схильна кого-небудь засуджувати і обговорювати (на відміну від мене), але навіть він сказав, що матуся вела себе дуже дивно, і якби він в 7 років так поводився на людях, качався по брудній підлозі в явно недешевому одязі, штовхав людей, то його мама точно б не дивилася на це з абсолютною байдужістю.

Епізод другий. В готелі. Лежу я, загораю. Хлопець залишився в номері спати, а я приймаю сонячні ванни. Через 2 лежака від мене влаштувалася компанія: 3 дівчини і 2 хлопця. Компашка з Ростова. Їм на вигляд років по 20-22. Скажу так. Я не зануда. Я іноді лaюся мaтoм. Але я знаю, в якій компанії і в якому місці я можу собі це дозволити. Але ось так, на пірсі готелю, коли навколо відпочивають люди, діти… Дівчата мaтюкaлися як портові пoвiї. Нормальних слів у мові не було практично взагалі. Так-так, я не знала, що це можливо, але, виявляється, можливо висловлюватися одними мaтaми, іноді, для зв’язки, вставляючи вигуки. Їх тупий ржач і добірні мaтюки чути було, напевно, і на іншому березі моря, десь в Греції. Люди дивилися на них з німим подивом і відразою. Але їм було абсолютно все одно, по-моєму. Вони просто кричали на весь голос мати, причому це вам було не просто банальне «йди на …» це було щось особливе. Я, проживши майже 30 років, пройшовши дворові компанії, спілкуючись в підлітковому віці з «поганими хлопцями», але такого я не чула. Це було так брuдкo, так oгиднo. Ці дівчата, молоденькі, симпатичні, але ця поведінка … повірте, просто цього не описати. Чесно, я пішла. Просто це було oгиднo. Ще кілька сімей з дітьми теж пішли геть. І я їх розумію. Одне слово: БИДЛO.

Продовження цього епізоду. У барі в холі готелю. Люди сидять, неголосно спілкуються, потягують коктейлі. На роялі щовечора шалено талановитий дядько грав класичну музику і рociйськi хіти типу «Катюші». Люди слухають музику. Насолоджуються. Кажуть напівголосно… Два хлопця сидять на протилежних кінцях діаметра барної стійки і кричать один одному (роciйською зрозуміло) якусь вульгaрну хeрню, приправлену добірною лaйкoю. Кричать так, щоб перекричати рояль. Кричать щось про те, як один eб.л в р.т когось там або щось там, я не зрозуміла до кінця, в прямому чи переносному сенсі він це робив… Це просто… Немає слів. Як можна настільки не поважати оточуючих? Музиканта? Невже настільки все одно, що ти бидлo? Невже ти настільки бидлo, що навіть не помічаєш, що ти поводишся, як бидлo, що на тебе дивляться, як на бидлo?

Знову. У продовження цієї ж теми. Виходжу з ліфта. Разом з тіткою яка розмовляє по телефону. Тітка, мабуть, відпочивала перший день, тому що, зайшовши в хол, вона захоплено-здивовано прокричала в трубку: «Бл.ть, Анька, тут рояль !!! Тут на роялі грають, бл.ть !!! Атвічаю, ох.нно !!! ». Я ні краплі не перебільшую, повірте. Саме так. Сподіваюся, роялістам сподобався комплімент. Тому що кричала вона так, щоб Анька на далеку Батьківщину почула її, а для цього треба було перекричати ох…ний рояль. Гаразд, йдемо далі.

Нова тема, третій епізод. Вечір, вечеря в ресторані. Концепція готелю – ультраолл. Їжі та напоїв дуууже багато. Спостерігаємо картину. Йде жінка, тягне в руках три величезні тарілки, на яких горою навалена їжа. Ну неможливо стільки з’їсти! Навіть на чотирьох чоловік це багато. Гаразд, може вона одна набирала на компанію. Я б не звернула на неї уваги, якби не фраза, сказана на зрозумілій і знайомій мові: «От блiн, шкода, що пакетики з собою не захопили, в тарілку більше не поміщається». Ну правда, просто дивуюся таким людям. Невже голодуюче Поволжя ??? Ну нaxрeнa їй пакетики? Що вона буде робити з цією їжею? В номер віднесе? Так в готелі завжди можна поїсти. Навіть якщо в третій ночі припре тобі, можна спуститися в ресторан і тебе і нагодують і напоять. Таке відчуття, що люди якісь дикі.

Чесно, європейці, яких я впізнавала по мові, мусульмани, в національності яких я не розбираюся, але впізнавала їх по одязі, ну всі сидять і спокійно їдять. М’ясо, риба, якийсь гарнір, салат, келих вина або соку… І тільки наші (кажучи наші, я не маю на увазі конкретну націю, я маю на увазі всіх тих, хто розмовляє рociйcькoю мовою), тільки наші пруть навіть на вигляд непідйомні тарілки, з яких падає їжа, навалені горою уперемішу, розштовхують один одного в черзі, пхаються, хапають без розбору все підряд… якось моторошно на це дивитися. Таке відчуття, що люди вперше побачили їжу. Що люди вдома недоїдають. Хоча готель недешевий, навіть в ціновій категорії п’ятизіркових турецьких готелів наш стояв вище багатьох інших. Я це до того, що люди повинні бути по ідеї якщо не забезпечені, то вже точно не сильно гoлoдуючими. Але ні. Люди хапали червону рибу по 20 шматків за раз, а потім залишали майже повні тарілки з їжею і офіціанти це все просто викидали. Мені особисто було шкода їжу. Нагадало епізод з «Голодних ігор», коли одні люди пили блювoтні таблетки, щоб більше можна було зжeрти, а інші гoлoдували. Ось тут так само. Бачачи, скільки смачної делікатесної їжі (морепродукти, дорога риба типу сьомги і лосося, роли, м’ясо) відправляється на смітник, мені було якось навіть бoляче. Мене вчили шанобливо ставиться до їжі, до чужої праці. Я просто реально НЕ РОЗУМІЮ навіщо брати стільки, скільки апріорі неможливо з’їсти? Чому не залишити трохи їжі, а викинути 7/8 того, що ти нагріб з жадібності? Це просто дивно і незрозуміло.

Гаразд, далі опишу те, що мене обурило найбільше. Те, що і послужило поштовхом до написання цієї історії. Я просто до сих пір не можу відійти. Четвертий (або який там епізод) буде присвячений темі ЯЖЕМАТЬ і описувати нашу прекрасну дорогу додому. Напевно вийде довго, тому що в двох словах цього не описати. Відразу скажу, я не розумію людей, які обурюються, що їм хтось завадив голосним шепотом в поїзді або літаку, що їм не вдалося виспатися так само добре, як вдома в ліжку. Я розумію, що головна мета літака – доставити тебе з пункту А в пункт Б, а комфортний сон при цьому – це справа десята. Але наш зворотний шлях додому … це просто якась ланцюг збігів і випадковостей, від якої у мене в кінці вже смикався очей. Отже. Літак о 23.55, трансфер нас забрав з готелю о пів на восьму. Завантажилися, їдемо. Прямо перед нами сидить дівчина з дитиною на вигляд місяці 4. Не дуже розумію людей, які подорожують так далеко з немовлям, але це їх право. Так ось, немовля прямо перед нами, а перед нами через прохід (навпроти немовляти) дівчина з донькою років чотирьох. Я відразу зрозуміла, що буде весело. Немовля, поплакав і погулів хвилин 10-15, благополучно заснув. Гід бадьоро ввела нас в курс справи про наш перельоті і закінчила тим, що нічний переліт – це втомлює, вимкнула світло в автобусі і побажала нам добре відпочити. До аеропорту їхати близько 2 годин. Відпочинок всіх, мабуть, так втомив, що весь автобус досить швидко відключився. Крім маленької чотирирічної дівчинки, що сидить біля нас. Дівчинка орала, немає орала всю дорогу. Все довбали 2 години. Причому вона не плакала, що не істерії. Вона просто кричала кожну хвилину, кожну секунду: «Мам! Мам! Мам !!! Дивись, у віконці вогні !!! »; «Мам! Мам! Дивись, я ніжками стою на сидінні !!! »; «Мам !!! Маааам !!! Дивись яка машина !!!! Мааам !!! МААААМ !!! ». Просто нестерпно. Краще б вона плакала, їй-богу. Плаче дитина – це зрозуміло. Його складно заспокоїти, все справи. Але невже не можна пояснити дитині, що потрібно говорити тихіше? Невже це так важко? Собака розуміє, коли їй говориш замовкнути, невже ці діти тупіше собак? Мама, до речі, нічого не говорила дівчинці. Вона просто іноді тихо шипіла »Шшшшшшш», що, напевно, означало «тихіше-тихіше», але дівчинці було наплювати, я підозрюю, що вона навіть не чула свою маму. Періодично від її криків прокидався і починав плакати немовля, і його мати в сотий раз його колихала. Він засипав, щоб через 5 хвилин знову прокинутися від особливо пронизливого «Маааам !!!» Коли вже на під’їзді дівчинка в черговий раз в брудному взутті почала скакати на сидінні, мама сказала щось на кшталт: «Злізь, а то впадеш і вдариш головку ». І я тоді подумала, що це було б непогано. Може бути тоді вона б заткнула. Коли ми доїхали до аеропорту, на це маленьке виплодок пекла з ненавистю дивилися абсолютно всі без винятку пасажири. В аеропорту ця дівчинка на час загубилася з уваги. Але у неї була гідна заміна. Заходимо в аеропорт. Проходимо рамку. Все стандартно: багаж на стрічку, знімаємо ремені і годинник … Переді мною хлопець років 25. З коляскою. Працівник аеропорту просить покласти коляску на стрічку разом з багажем. Хлопець вкрай обурено говорить, що «вона взагалі-то не пролізе». При цьому дивиться на працівника, як на дауна. Працівник (жінка) спокійно каже, що це обов’язкове правило, і просить скласти коляску. Хлопець, вже на підвищених тонах, каже, що «Так я взагалі без поняття, як вона складається». Жінка втомлено каже, що не дивлячись ні на що, коляску потрібно скласти. Мужик починає тупо кричати, що: «Це взагалі-то дитяча коляска !!!» «Ви тут зовсім з розуму чи що зійшли !!!». «Це ж дитяча коляска»!!!

Слова «дитяча коляска» він вимовляв таким тоном, наче це щось богоподібне. Немов в дитячій колясці апріорі неможливо провезти наркотики, вибухівку і що там ще провозять. Невже він сам хотів би літати в літаках, куди без нічого пропустять будь-якого терориста, що здогадався взяти з собою коляску? Тупі, тупі, тупі люди. Обійшла дядька, і пройшла вперед, поки він не міг повірити в думка, що його коляску осквернили перевіркою. Три віконця для реєстрації. Як завжди, два для економ класу і одне для бізнесу. Як завжди, віконце бізнес класу практично порожній. До віконець «економ» вишикувалися дві величезні змієподібні черзі. Звичайно, «матусі з дітками» ломанулись до бізнесу. Їх звідти чемно попросили, відмовилися реєструвати. Обурено сопучи, вони потопали в самий кінець «змії», де весь час (а це хвилин 20-30, поки ми стояли в черзі) обурювалися, що їх не обслужили в віконці бізнес класу. Десь це-бачено! Бидлo! Зажрались! (Це взагалі не зрозуміло). І потім, феєричне: «Взагалі-то, з дітьми могли б пропустити і без черги». А нічого, що «з дітьми» – це приблизно половина черги? Або люди без дітей – не люди? Та й взагалі, якщо так важко і не хочеться стояти в черзі на реєстрацію, то висновок напрошується сам собою. Літак без вас не полетить, і, в принципі, не важливо, або ти перша пройдеш реєстрацію і будеш сидіти там і чекати посадки, або посидиш тут, поки вся черга не пройде реєстрацію. Аеропорт один, сидіння однакові. В чому проблема???

Гаразд. Зареєструвалися. Чекаємо посадки. Біля нас сидить пара з двома дітьми. Хлопчик постарше спить, хлопчик років трьох істерить. Він не плаче. Він просто кричить: «АААААА !!!! АААААА !!!! На рууучкі !!!! ААААА !!! ». Без зупинки. Взагалі. Без. Зупинки. Тільки щоб повітря набрати. У нього в руках планшет, яблуко, і ще якась машинка. Все це він кидає об підлогу і кричить. А я згадувала своє дитинство, коли у тебе в руках паличка від чупа-чупс і ти стоїш в годинній черзі на автовокзалі, радієш, що є що покрутити в руках. Якби я так себе вела, мої батьки вбuлu б мене. Цим же було плювати, поки вже люди почали обурюватися. Тоді вони взяли дитину на ручки. Дитина благополучно заткнулась. На щастя, надовго.

В цей час ззаду мене сидів тато з сином років 4-5. Вони вчили столиці країн, де вони встигли побувати. Напівголосно. Потім батько розповідав про літаки. А далі був діалог: – Тату, а чому хлопчик так кричить? – Напевно, він втомився, хоче спати. – Я теж втомився, я теж хочу спати, але я ж не кричу (в напівпитальній формі). – Ну ти ж у мене молодець. А коли ми сіли в літак, виявилося, що дівчинка з автобуса сидить недалеко від нас. Вона спала півдороги. А другі півдороги вона кричала. Вона просто кричала. У мене вже розвалювалася голова. Дівчинка кричала десь годину без зупинки на всю міць своїх легeнів. В кінці я зловила себе на думці, що пристрасно бажаю їй порвати голосові зв’язки.

Ми прилетіли. Ми дуже втомились. Було всього пів на третю, а найближча маршрутка до нашого міста їхала в 5.30. Потрібно було чекати ще 3 години. Ми пішли наверх поспати. Знайшли якийсь закуток, де всі спали. Люди чекали рейс на Хургаду, а його затримували, по всій видимості, вже дуже і дуже надовго. Втомлені люди спали хто де. Ми примостилися поруч. Хлопець сидів з речами, я лягла на сидіння і відрубалася. Мене продуло під кондиціонером, мене морозило, болiло все тiлo, болiлa голова. Я заснула. І тут. Прийшла тітка з кричущою дитиною в колясці. І стала біля нас. Увага. У неї кричала дитина. І вона не придумала нічого кращого, ніж підійти до сплячих людей і стати біля них. Ну а що? Покричати їм на вухо. Чому б і ні? У величезному аеропорту потрібно було вибрати «сонний» закуток і поставити коляску з кричущою дитиною саме там. Якась жінка, сонно дивилася на матусю і з подивом в голосі промовила: – Дівчино, ви знущaєтеся? – А що я можу зробити? Це дитина. Він втомився. Він плaче. Що я можу зробити?

– Ну як мінімум, відійти туди, де вільніше, де не сплять люди. Якби ваша дитина спала, а я кричaлa у нього над вухом, вам би сподобалося? Дівчина мовчки пішла… Приїхала наша маршрутка. Я зі стрaхом заглянула в салон. І зрозуміла, що це щастя. Там не було дітей! Жодного. Дорога додому, ці 5 годин було прекрасні. У мене піднялася температура і текли струмком соплі. Але мені було так добре. Ніхто, ніхто не крuчав у мене над вухом. Щастя. Ми домагалися з сьомої вечора до 11 ранку. Це найгірша дорога в моєму житті.

Я розповідала це мамі і просила чесно відповісти, ну не була ж я така? Ну не вела себе так жaхливo? Чи не бuлa незнайомих людей, і не штовхала їх речі ногами? Чи не хиталася мордою по підлозі,злизуючи бруд від чужих черевиків? Чи не стрибала в брудному взутті по сидіннях? Мама відповіла, що якби я так зробила, вона б згорiла від сорому. Я знаю, що дуже багато букв. Та й нічого нового я не розповіла. Я не кажу, що всі такі. Але реально, це факт, що європейці інші, не знаю чому там, поводяться здебільшого як цивілізовані люди. Наші поводяться часом неадекватно. І мені реально було соромно від розуміння, що коли я чую гучну п’яну лaйку, коли когось п’яного вдупeль, з охотою пoблювaти, тягнуть під руки до номера службовці готелю, коли люди бoляче штовхають тебе в черзі за їжею, пролізаючи вперед, коли дитина рве собі горло, а оточуючим барабанні перетинки… я знаю, що в 90% випадків почую рociйcьку мову. І мені за це дуже соромно.

Я багато чула про те як пиячaть в готелях німі, але коли відпочивала в готелі, в якому 75% відпочиваючих були німці, а решта 24,99% – англійці, я такого не бачила. В готелі ж, де відсотків 40% були наші, рociйcькoмoвні, ці 40% – були гірші.

Вийшло непатріотично зовсім. Але це факт. Пишу все ще на емоціях. На останок скажу, що я не хочу націоналістичних розборок. Не кажу про хороші і погані нації. І кілька разів наголосила, що під «руссо туристо» я мала на увазі туристів-вихідців не тільки з Рociї. І, повірте, я не зануда. Я не сиділа там з блокнотиком, фіксуючи все і всіх. Ні, ми теж там випивали (олінклюзів, звичайно, а як же), теж іноді не розраховували з їжею, ми теж відпочивали, як і всі люди. Просто до цього мені доводилося бувати за кордоном в місцях, де «наших» було мало. А зараз я наочно зрозуміла, чому нас не люблять на закордонних курортах. Я зрозуміла, чому всі говорять про крики «Тагіл». Прикро, що ми самі собі створюємо таку репутацію.

P.S. А взагалі відпочинок був крутий))) Море чарівне. З погодою майже пощастило. Засмагла і відпочила. Чекаю наступного літа, в планах поки Грузія)))

Related Post

facebook