fbpx
Світ
Росія під прицілом. Яка зброя НАТО готова завдати удару по РФ

Путін продовжує нарощувати військовий потенціал Росії та провокувати країни НАТО, а вторгнення в Україну та участь у бойових діях у Сирії змушують НАТО нагадати Росії про свою ефективну зброю, яку альянс, у разі потреби, може застосувати.

Високопоставлені керівники американського оборонного і зовнішньополітичного відомств все частіше звертають увагу на Росію і на ту загрозу, яку вона може представляти для Європи, пише The National Interest.

Протягом останніх двох років Росія здійснює агресивні дії по відношенню до України і активізує патрульні дії своєї бомбардувальної авіації і підводного флоту, зазначає видання.

Керівники НАТО, такі як командувач морськими силами альянсу віце-адмірал Королівських ВМС Клайв Джонстон, вказують на те, що активність російських підводних човнів в північній частині Атлантичного океану на сьогодні досягла рекордного рівня.

National Interest відібрав п’ять видів натівської зброї, яка буде використовуватися для стримування російської агресії в Європі.

Підводні човни типу Вірджинія.

vigryniya

Хоча Росія вкладає чималі кошти в створення нових, дуже сучасних підводних човнів, ВМС США і їх атомні ударні субмарини типу Вірджинія панують в водах Атлантики. Слід зазначити, що угруповання цих човнів у складі американських ВМС буде збільшуватися і вдосконалюватися.
У вівторок міністр оборони США Еш Картер заявив, що в останньому оборонному бюджеті на ці цілі в 2017 році буде виділено 8,1, а в наступні п’ять років 40 мільярдів доларів, завдяки чому в США буде “самий смертоносний” підводний флот в світі.

“Мова йде не тільки про закупівлю протягом п’яти років дев’яти найсучасніших ударних підводних човнів типу Вірджинія, але і про оснащення діючих субмарин модулями різноманітного бойового навантаження. Таким чином, ударний потенціал кожної підводного човна потроїться – з 12 ракет Томагавк до 40”.

Єдиний ударний винищувач F-35.

f35_2

Відставання від графіка в створенні єдиного ударного винищувача F-35 компанії Lockheed становить кілька років, у розробників є безліч технічних недоробок і недоліків, перевищення кошторису величезне, а характеристики машини не відповідають обіцяним.

І тим не менше, цей новий літак-невидимка може з часом стати грізною зброєю. F-35 не буде найшвидшим, найбільш маневреним і найозброєнішим літаком на землі, оскільки за цими показниками його набагато перевершують бойові машини нинішнього і навіть колишніх поколінь. Але у нього є кілька надзвичайно важливих переваг.

До переваг єдиного ударного винищувача F-35 відносяться його малопомітність і систему датчиків, що дозволяють йому наносити удари по районах, будучи недосяжним для звичайних винищувачів, а також збирати детальні розвідувальні дані. Крім того, F-35 оснащений потужними бойовими електронними системами, які повинні стати дуже корисними.

Оскільки документація з експлуатаційних вимог на цю машину складалася в кінці холодної війни, F-35 далеко не ідеальний при вирішенні задач в умовах ультрасучасних загроз, що виходять з Росії та Китаю.

Як такий, F-35 недосконалий літак, а може бути, навіть і не дуже хороший, але саме в цю машину Америка вирішила вкласти свої кошти. Американським конструкторам і їх колегам з союзницьких країн доведеться зробити винищувач працездатним, причому працездатним в європейських умовах.

Дальній ударний бомбардувальник.

lrs_b
Оскільки Росія домагається чималих успіхів в розробці засобів ППО, особливо що стосується низькочастотних РЛС, здатних відстежувати літаки-невидимки типу винищувача, розробка далекого ударного бомбардувальника (LRS-B) в майбутньому десятилітті – це надзвичайно важливий захід, що дозволить створювати загрозу цілям, що знаходяться в глибині російської території.

Програма LRS-B цілком таємна, і сьогодні проти неї протестують багато. Проте, серед вимог до нового бомбардувальника-невидимки є такі, як здатність долати найщільнішу систему протиповітряної оборони – навіть ту, в якій задіяні низькочастотні РЛС.

Це означає, що у нового бомбардувальника напевно буде схема “літаюче крило”, а також деякі засоби для ведення радіоелектронної боротьби і кібернетичної війни, щоб засліплювати ті радари, які “бачать” літак навіть не дивлячись на його характеристики.

Танк Леопард 2.

leopard2
Леопард 2А7 – це останній з довгого родоводу німецьких танків, який почався з мініатюрним Panzerkampfwagen I. Він і надалі буде складати основу бундесверу та армій інших країн НАТО.

Леопард 2 почав надходити на озброєння в 1979 році, але з часом він був удосконалений за рахунок більш довгої гармати L55, яка має набагато кращі характеристиками для боротьби з танками противника.

Один з недоліків Леопарда 2 полягає в тому, що Німеччина відмовляється використовувати в танкових боєприпасах збіднений уран. Це означає, що бундевсер повинен шукати альтернативні матеріали.

Німецькі танкові снаряди виготовляються з вольфраму, а тому за своїми характеристиками вони поступаються бронебійним снарядам американської армії з піддоном, що відокремлюється і збідненим ураном, таким як M829A3 і перспективним M829E4 (він отримає назву А4, коли почне надходити на озброєння).

Через недоліки боєприпасів з вольфраму бундесвер сумнівається в тому, що його бронебійні снаряди зможуть пробивати броню останніх російських танків. Може трапитися так, що у німецьких снарядів виявиться недостатньо кінетичної енергії для гарантованого ураження Т-80, Т-90, а також нового танка Т-14Армата.

Один з можливих варіантів для німців – випробувати і сертифікувати американські боєприпаси типу M829, або розробити власні снаряди з піддоном, що відокремлюється і збідненим ураном. Однак на цьому шляху доведеться долати політичні і технічні труднощі.

По-перше, в Німеччині існує потужна політична протидія розробці боєприпасів зі збідненим ураном. По-друге, використовувати американські снаряди буде важко через те, що вони створюються з дуже жорсткими допусками – і незрозуміло, чи підійде M829 для довшого ствола L55 на Леопард 2 новітньої модифікації.

Вертоліт AH-64 Apache компанії Boeing.

ah_64_apache
Ударний вертоліт AH-64 Apache компанії Boeing почав надходити на озброєння в 1986 році як засіб протидії очікуваному наступу радянської танкової армади через Фульдський коридор в центрі сьогоднішньої Німеччини. В ході війни в Перській затоці в 1991 році він зарекомендував себе як ефективний “вбивця танків”, оскільки зумів завдати великих втрат іракським військам.

З тих пір Апач пережив безліч модернізацій, отримуючи все більш досконалі прилади виявлення і зброю. Але як і попередники, Апач останніх моделей може нести на борту 16 протитанкових ракет Hellfire. Їх досить для того, щоб єдиним залпом знищити цілу танкову роту.

В останні роки машина використовується в основному для боротьби з бойовиками в Іраку і Афганістані, проте цей потужний ударний вертоліт зберігає солідні можливості для успішного ураження танків.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook