Політика
Росія купила безхмарну погоду на 1 травня за $1,3 млн

Кремль продовжує славну традицію радянських часів – як повідомляють західні ЗМІ, Кремль оплатив послуги приватної компанії з розгону хмар, щоб небо над Москвою під час першотравневого параду було безхмарним.

Ця послуга обійшлася приблизно в $1,3 млн, повідомляє британське видання The Week.

На відміну від часів Холодної війни, коли хмари в день важливих парадів просто розстрілювали, сьогодні технології зробили крок далеко вперед. Дощові хмари обробляються за допомогою спеціальних хімічних речовин, щоб спровокувати дощ раніше часу.

Ці хімікати доставляються в хмару шляхом розпилення – небудь з борту літака або ракетою, випущеною з землі.

Таким чином, можна викликати дощ, який повинен був почати під час запланованого параду, на кілька годин раніше. Позбавивши таким чином трудящих від необхідності нести крім транспарантів ще й парасольки.

Серед найбільш часто вживаних хімікатів для “розгону” хмар переважають іодіда срібла і діоксид вуглецю (також відомий як “сухий лід”).

Досі достеменно невідомо, чи працює ця технологія насправді, відзначають експерти.

Проте, в деяких країнах віра в неї непохитна. Зокрема, в Китаї перед церемоній відкриття Олімпійських ігор у небо було випущено в загальній складності понад 1100 ракет з хімікатами.

У Росії В 2015 році на розгін хмар перед святкуванням 70-річчя перемоги у Другій Світовій було витрачено кілька мільйонів доларів.

Читайте також: У Росії пусті магазини “заповнили” намальованою продукцією.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook