Без рубрики
Росія боїться кримських татар через їх здатність до самоорганізації, — Wyborcza

Рівень репресій проти кримських татар на території анексованого півострову свідчить, що Кремль дуже високо оцінює можливості цього народу.

Таку думку на сторінках впливового польського видання Gazeta Wyborcza озвучив оглядач Вацлав Радзивинович.

У вівторок, за день до річниці депортації, в будинки активістів увірвалися агенти ФСБ і спробували їх залякати, щоб вони відмовились від вшанування пам’яті тих, хто загинув під час трагедії 1944 року.

“СРСР, а тепер Росія, жоден інший народ так довго не переслідували. І в цьому немає нічого дивного, тому що кримські татари мають те, чого Кремль боїться найбільше — солідарність і здатність до самоорганізації”,— переконаний Радзивинович.

Читайте також: Пошук тат “Вибачте, якщо можете”: онук командувача депортацією вибачився перед кримськими татарами

У статті автор нагадав, що ще в 50-х роках кримські татари збиралися в місцях заслання, щоб створити “ініціативні групи”, які першими виходили спочатку на окремих вулицях, потім в цілих районах, а потім досягали міського масштабу. Таким чином дуже скоро з’явилася перша в СРСР мережева організація.

Після розпаду СРСР, коли татари змогли повернутися в уже український Крим, їм довелося протистояти агресивній проросійській більшості. Володимир Путін, окупувавши Крим, спробував домовитись з лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим, обіцяючи йому привілеї та високі посади, однак у відповідь почув лише, що російські солдати повинні покинути Крим, а посади “має право призначати тільки наша законна влада в Києві”.

Читайте також: Порошенко хоче змінити Конституцію для надання кримським татарам національної автономії (ВІДЕО)

Тому Путін, зрозумівши, що не схилить кримських татар на свою сторону, почав репресії. Джемілєва і значну кількість його соратників вигнали з Криму, а Меджліс просто заборонили.

“Розмах репресій, від яких страждають кримські татари — це доказ, що в Кремлі дуже високо оцінюють можливості цього невеликого народу”,— підкреслив Радзивинович.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook